Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
475.502
0.09%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C
  Cübbeli Ahmet Hoca'dan özerklik isteyen Kürtlere tepki

  Cübbeli Ahmet Hoca'dan özerklik isteyen Kürtlere tepki

  Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, "Bu vatanın bölünmesine hizmet edecek projelere destek olanlar, ahirette cevabını veremezler" dedi.
  • 07.10.2014 - 11:01
  • Güncelleme : 07.10.2014 - 11:01

  Cübbeli Ahmet Hoca dan özerklik isteyen Kürtlere tepki #1

  İsmailağa Cemaati’nin önde gelen isimlerinden Ahmet Mahmut Ünlü, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği afyonkarahisar Şubesi’ni ziyaret etti.

  Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı’dan dernek çalışmaları hakkında bilgi alan Ünlü, şehitlik mertebesinin önemli bir makam olduğuna dikkat çekti.

  "BAZI SAPIKLAR.."

  Ünlü, "Şehitlik konusunda Allah’ın ayetleri vardır. ’Allah yolunda katledilenler, şehit edilenler için ölüler demeyin.’ Bu mesele Allah yolunda mıdır? Bazı sapık görüşlüler bu uğurda şehit olan askerlerin şehit sayılmayacağını söylüyor. Hadis- Şerif’te ’Vatan sevgisi imandandır’ buyruluyor. Sen şimdi burada namaz kılıyorsan, camilerde ezan okuyorsan, askerlerin, şehitlerin vazife yapmaları, şehitlerimiz sayesindedir. Kulluğu rahat yapabiliyorsak, demek ki bunlar Allah yolunda öldüler" dedi.

  Cübbeli Ahmet Hoca: Şehit edilenler için ölüler demeyin İZLE

  "ÖZERKLİK İSTİYORSUN AMA SENİ YERLER"

  Devamında Türkiye Cumhuriyeti’nden ayrılmak isteyen bazı gruplar olduğunu söyleyen Ünlü, şöyle devam etti:

  "Şu anda elimizde bulunan Türkiye Cumhuriyeti toprakları elimizde kalan son Vatan topraklarıdır. Bunun üzerinde oyunlar oynanarak elimizden alınmasına, bunun da parçalanmasına dair gayretler hortlamış durumda. Bunu nasıl kabul edeceğiz? Devamlı arkadan hançerleniyoruz. Bazı halkımız da aldatılıyor. Yarın onlar Yahudinin, Büyük Ortadoğu Projesi’nin aleti olacaklar. Nasıl Türkiye’ye ’Açın sınırları’ diye yalvarıyorlar, daha büyük olaylarla karşılaşacaklar. Sen özerklik istiyorsun, istediğin yer bir avuç yer. Sen bir avuç yerde özerk olduğun zaman zaten önüne gelen seni bir yudumda yiyecek. Parçala, böl, ye. Sen bunu anlamıyor musun?"

  Cübbeli Ahmet Hoca dan özerklik isteyen Kürtlere tepki #2

  "VATAN TOPRAĞINI BÖLENLER AHİRETTE CEVABINI VEREMEZ"

  Tüm vatandaşların bölünme tehdidine karşı uyanık olmasını isteyen Ünlü, "Ezanlar durursa, vatan toprağı bölünüp de oradaki insanlar mağdur olursa bu vebaldir. Bu kadar insanın kul hakkına girilmiş olur. Vatandaşlar çok uyanık olacak. Zerre kadar vatanın bölünmesine alet olurlarsa ahirette cevabını veremezler" diye konuştu.

  "KİMSE KAN SAHİPLERİNİN KANINI BAĞIŞLAMA HAKKINA SAHİP DEĞİL"

  Ahmet Mahmut Ünlü, şehitlerin ailelerinin ve gazilerin terörle mücadelede söz sahibi olması gerektiğine dikkat çekerek şöyle devam etti:

  "Katillerin asla affedilmemesi, serbest bırakılmaması lazım. Çünkü hükümetin, devletin hakkı değil. Kur’an-ı Kerim’de ’Zulme uğramış, şehit düşmüşlerin kan sahiplerine saltanat ve güç verdik’ deniyor. Hak, kan sahibinindir. Kan sahibi ise şehitlerimizin babalarıdır, gazilerimizdir. Kimse şu, bu adına, ’İlerleyeceğiz’, ’Şöyle olacağız, böyle olacağız’ diyerek kan sahiplerinin kanını bağışlama hakkına sahip değildir. İsra Suresi’ni okuyorum. Müslümanı Kur’an bağlar."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir