Petrol
94.66
0.57%
Euro
18.2413
-0.72%
Dolar
17.9122
0.02%
Altın
1.022
-0.85%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
416.563
0.01%
29ºC
İstanbul
Çok bulutlu 29 C
  Cudi Dağı ziyarete açılıyor

  Cudi Dağı ziyarete açılıyor

  Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, "Cudi Dağı'nda Sefine olarak bildiğimiz bölgeyi de teröristlerden temizlediler. İnşallah bir aksilik olmazsa bu Temmuz ayında oraya gideceğiz." dedi.
  • AA
  • 08.04.2018 - 12:13

  Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik Cudi Dağı bölgesinde düzenlenen operasyonlarla dağın önemli kısmı teröristlerden temizlendi.

  Cudi Dağı'ndaki teröristler ateş altına alındı

  ÖNEMLİ BÖLGE ZİYARETE AÇILIYOR

  Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, söz konusu operasyonlarda jandarma ve polis özel harekat timleri ile güvenlik korucularının birlikte hareket ettiğini vurgulayan Aktaş, Cudi Dağı'nda Hz. Nuh'un gemisinin konduğuna inanılan Sefine bölgesine Temmuz ayında gideceklerini açıkladı.

  Cudi Dağı ziyarete açılıyor #1
  Şırnak 23. Piyade Tümen Komutanlığı ekiplerince, 4 Nisan'da Cudi Dağı mevkisinde başlatılan "Şehit Piyade Kurmay Albay Gökhan Peker" operasyonu kapsamında terörist mezarlığına dönüştürüldüğü tespit edilen bir türbe temizlendi.

  "Allah'ın izni ile Cudi Dağı bu hainlerden, teröristlerden temizlenecek." ifadesini kullanan Aktaş, şöyle konuştu:

  "Garipler Türbesi olarak bilinen o yeri de bu alçaklar sözde örgüt mezarlığı haline getirmişler. Askerimiz teröristleri bölgelerden temizlediler. Cudi Dağı'nda Sefine olarak bildiğimiz bölgeyi de teröristlerden temizlediler. İnşallah bir aksilik olmazsa bu Temmuz ayında oraya gideceğiz."

  TERÖRİSTLER TÜRBEYİ MEZARLIĞA ÇEVİRDİ

  Bu arada 23. Piyade Tümen Komutanlığı ekiplerince, 4 Nisan'da Şırnak'ta Cudi Dağı mevkisinde başlatılan "Şehit Piyade Kurmay Albay Gökhan Peker" operasyonu sürüyor.

  Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, 'Hazreti Nuh'un gemisinin indiği yer' olarak bilinen bölgede Lavike Ğerib'e ait türbenin teröristlerce tahrip edildiği belirlendi.

  Türbeyi terörist mezarlığına çevirmişler


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir