Euro
10.0982
-0.08%
Dolar
8.5691
0.2%
Altın
495.62
0.26%
Borsa
1.345
-0.34%
Bitcoin
316.999
-1.74%
27ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 27 C
  Erdoğan, Suriye'nin kuzeyine operasyonda kararlı

  Erdoğan, Suriye'nin kuzeyine operasyonda kararlı

  Amerika'nın operasyonu engelleyeceğini söylemesine aldırış etmeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütlerine yönelik 3. harekatın başlatılacağını söyledi.
  • AA
  • 06.08.2019 - 12:45

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 11. Büyükelçiler Konferansı'nda kameralar karşısına geçti.

  Suriye'ye düzenlenmesi planlanan operasyona yönelik önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, Suriye'nin kuzeyinin terör örgütlerinden arındırılmadan Türkiye'nin kendisini emniyette hissedemeyeceğini söyledi.

  "ÇOK YAKINDA..."

  Erdoğan, "Türkiye, müttefikleri olmadan milli bekasına yönelik her türlü tehdidi bertaraf etme hakkına sahiptir. Güney sınırımızda büyüyen müttefiklerimizin ağır silahları ile büyütülen bu yapı ortadan kalkmadıkça, Türkiye kendisi emniyette hissedemez. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatları ile başlattığımız süreci, inşallah çok yakında farklı bir aşamaya geçireceğiz." dedi.

  Erdoğan, Suriye'nin kuzeyine operasyonda kararlı VİDEO

  Erdoğan, Suriye nin kuzeyine operasyonda kararlı #1

  Erdoğan'ın konuşmasından diğer satır başları ise şöyle:

  "Dünyamız teknolojik yenilikler yanında diplomaside de büyük bir dönüşüm sürecinden geçiyor. Bireylerle, şirketlerle, toplumlarla beraber devletlerin de zamanın ruhunu iyi okuması politikalarını da buna göre belirlemesi gerekiyor.

  VİCDANI OLMAYANIN NE AHLAKI NE KUTSALI NE DE TUTARLILIĞI OLUR

  Siyasi ve ekonomik kırılganlıkları dikkate aldığımızda, sistemden ziyade sistemsizlikle karşı karşıya kaldığımızı söylemek durumundayız. Son günlerde ticaret savaşlarını da bu sistemsizliğin bir parçası olarak görüyorum. Suriye'de, Libya'da, Yemen'de, Myanmar'da çocuklar ölmeye devam ediyorsa burada sistem sorunu var demektir. Böyle bir çağda hiç kimse, 'Başkasından bana ne deme' lüksüne sahip değildir. Vicdanı olmayanın, ne ahlakı ne kutsalı ne de tutarlılığı olur.

  Erdoğan, Suriye nin kuzeyine operasyonda kararlı #2

  KOLAYIN DEĞİL ZORUN TARAFINDAYIZ

  Biz kolayın değil zorun tarafındayız. Hadiselerin içinde yer alan onları yönlendiren aktörler olmalıyız. Türkiye, bölgesinin barış ve huzuru için de inisiyatif almak zorundadır. Gerektiğinde diyalog ile yumuşak güç unsurları ile zorlayıcı diplomasi araçlarıyla gerekirse fiili güç kullanarak milli menfaatlerimizi savunacağız.

  KİMSE KİMSEYİ ALDATMASIN

  S-400'lerin NATO'ya ve F-35'lere zarar vereceğine dair hiçbir somut veri yoktur. Kimse kimseyi aldatmasın. Amerika'dan, gerek FETÖ elebaşılarının ülkemize iadesi gerek PKK/YPG terör örgütünün silahlandırılmasına son verilmesi konularında net adımlar bekliyoruz. Musul ve Basra'daki başkonsolosluklarımızı yakında yeniden açacağız. AB, küresel aktör olmak istiyorsa öncelikle Türkiye'yi kazanmalıdır. Türkiye'nin üyeliği, birkaç ülkenin ihtirasına kurban edilmemelidir.

  Erdoğan, Suriye nin kuzeyine operasyonda kararlı #3

  İRAN'DA YAPTIRIMLARIN İŞE YARAMAYACAĞINA İNANIYORUZ'

  İran'da yaptırımların işe yaramayacağına inanıyoruz. İsrail'in hukuk tanımayan işgal politikasının yanı sıra bazı dış aktörlerin müdahaleleri de barış umutlarını baltalıyor.

  SONDAJ ADI ALTINDA YÜRÜTÜLEN GASP GİRİŞİMLERİNE KAYITSIZ KALAMAYIZ

  Kıbrıs ve Doğu Akdeniz'de istikrar, ancak Türkiye'nin ve KKTC'nin hak ve çıkarlarının gözetilmesiyle mümkündür. Bu bölgede sondaj adı altında yürütülen gasp girişimlerine kayıtsız kalamayız. Türk dünyası ile bağlarımızı yeniden tahkim ediyoruz.''

  Erdoğan, Suriye nin kuzeyine operasyonda kararlı #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir