Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
482.218
1.85%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan 3. Köprü töreninde konuştu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan 3. Köprü töreninde konuştu

  Erdoğan ve Davutoğlu'nun katıldığı törende, Cumhurbaşkanı bir konuşma yaptı: "Engellemelere rağmen başardık" dedi..
  • 06.03.2016 - 15:42

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih Sultan Mehmet ve Boğaziçi Köprüsü'nden günde geçen 250 bin aracın yükünü hafifletecek olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün bitimiyle ilgili düzenlenen törende şunları söyledi:

  ENGELLEMEYE ÇALIŞTILAR, BAŞARAMADILAR

  Kimileri istemedi. Kalkıp buraya kadar gelip eylem yaptılar, istemeyiz diye. Biz ise 'hayır' dedik.. Bu köprüyü yapacağız, Asya ile Avrupa'yı birleştireceğiz dedik ve yaptık.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan 3. Köprü töreninde konuştu #1

  Cumhurbaşkanı Erdoğan 3. Köprü töreninde konuştu İZLE

  DÜNYANIN EN GENİŞ ASMA KÖPRÜSÜ

  Dünyanın en geniş asma köprüsü Yavuz Sultan Selim Köprüsü'dür. Bir benzeri daha yoktur. Asma köprü olarak bu uzunlukta bir başka köprü de yok. İnşallah ağustos ayında da artık bütün viyadükleriyle, her şeyiyle tamamlanıp hep birlikte açılışını gerçekleştireceğiz.

  KÖRFEZ KÖPRÜSÜ DE YAKINDA BİTECEK

  Bütün zorluklara rağmen, bu zorları kolay kılıcı adımlar atılıyor bir de Körfez geçişiyle ilgili İzmir ile İstanbul arasını 3,5 saate indiren proje de dev projedir. O köprü de hızla devam ediyor. Onun da bu ay sonu birleştiğini bakanımız söylüyor.

  ÖNCE İNSAN DEDİK, TEKER TEKER GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

  Yola çıktığımızda "önce insan" demiştik. Hamdolsun bunları teker teker gerçekleştiriyoruz. Son tabliyenin kaynağını atıyoruz, süratle ağustos ayının hazırlıkları içine girmiş olacağız. Bugüne kadar emeği geçen, Başbakanımız olsun, bakanlarımız olsun, mimarlarımızdan mühendisinden işçisine kadar, yüklenici firmaların gayretine çok çok teşekkür ediyorum. Atacağımız bu adımla çekeceğimiz besmeleyle de bu kaynak hayırlı uğurlu olsun diyorum.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir