Petrol
109.04
-2.58%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.636
-1.89%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD seyahatim soru işareti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 Kasım'da planlanan ABD seyahatiyle ilgili 'Belli değil' açıklaması yaptı.
  • AA
  • 30.10.2019 - 13:58
  Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD seyahatim soru işareti

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis Grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD seyahatim soru işareti VİDEO

  AMERİKA SEYAHATİ BELLİ DEĞİL

  ABD'ye yönelik tepkiyi toplantıda dile getirdiği hatırlatılarak, 13 Kasım'daki ABD ziyaretinin bu koşullarda gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine yönelik soru üzerine Erdoğan, "Şu anda henüz kararımı vermedim. Ama soru işareti." ifadesini kullandı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD seyahatim soru işareti #1

  MAZLUM KOBANİ'NİN İADESİ

  "Grup toplantısındaki konuşmanızda, terörle ilgili mücadeleye ilişkin yakın zamanda müjde vereceğinizi söylediniz. O müjde teröristbaşı Mazlum Kobani'nin Türkiye'ye iadesi konusunda mı?" şeklindeki soru üzerine Erdoğan, "Niye acele ediyorsun? Bu işlerin haberi verilir mi? Amerika haber vere vere mi geldi?" şeklinde konuştu.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD seyahatim soru işareti #2

  "MÜNNİÇ'TE B, C PLANINA GEÇEBİLİRİZ"

  Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı kapsamında B ve C planlarının neler olduğuna ilişkin soru üzerine de şunları kaydetti: "Şu anda A planını uyguluyoruz. Bu devriyeler vesaire filan, bunlar devam edecek. Bu devriyelerden sonra arazideki bütün gelişmelere göre de nerede ne gibi adımlar atılması gerekiyor? İşte Ayn El Arab'da, Münbiç'te beklenenler eğer yerine getirilmiyorsa buralarda B planına, C planına geçebiliriz."

  Bu hafta içerisinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir görüşmesinin olup olmayacağı sorusuna Erdoğan, "Her an olabilir. Gelişmelere göre." yanıtını verdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir