Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir Ekonomi Ödülleri'nde
ensonhaber.com

erdogan

Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir Ekonomi Ödülleri'nde konuştu. Burada birilerinin köşelerinde Başbakan, Cumhurbaşkanı ve Abdullah Gül hakkında aralarındaki muhabbeti ortadan kaldırmak için bir şeyler yazdıklarını söyleyen Erdoğan "Bu şekilde bir yere varamazsınız" dedi. Erdoğan şu şekilde konuştu;

"Dışarıdan birileri köşelerinde bir şeyler yazıyorlar. Bunların hiç birisi bizim aklımıza girmez biz nasıl çalıştığımızı yaptığımız işlerle ortaya koyarız. Bu yazılar bizim aramızdaki muhabbeti ortadan kaldırmaz bu da böyle biline. Sayın Gül'le ilgili yazıyorlar, hakkımda yazıyorlar, sayın Başbakan hakkında yazıyorlar bakalım birbirlerine girecekler mi? Yahu böyle şeylerle bir yere varamazsınız. Kırk çürük yumurtadan bir sağlam yumurta çıkmaz.. Böyle yürümez ülkeye zarar veriyorsunuz."

Erdoğan: Aramızı bozmak için boşuna uğraşmayın VİDEO

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

HEDEFTEN AYRILMAYACAĞIZ

"Çoğu gitti, azı kaldı. 2023’ten sonraki Türkiye tıpkı 2002’den sonraki Türkiye gibi bambaşka bir Türkiye olacak. Türkiye'nin bu vizyonundan içeride ve dışarıda rahatsız olanlar var soruyoruz sizin istediğiniz ne yaptığınız ve var? Biz hedeften ayrılmayacağız, büyük resme bakacağız.

Anadolu'da güzel bir söz var "Oturarak Hızır beklenmez." Hedeflerimize ulaşmak için çok çalışacağız. İnanıyorum ki rabbim bizden yardımını esirgemeyecektir. Yunus'un deyimiyle "Dirildik pınar olduk, irkildik ırmak olduk, artık denize dolduk, taştık elhamdulillah.."

İstanbul-İzmir otoyolu Balıkesir'den geçecek inşallah. Artık aradaki zaman ne denli kısalıyor bunu düşünün. İnşallah Çanakkale ile ilgili proje Çanakkale Köprüsü'de bitecek ve bölge çok daha faklı hale gelecek.

KRZ ÇIKARMA GAYRETİNDELER

Dış güçler kadar içerdeki güçler de var. Kapatmalarla darbelerle kriz çıkarma gayreti içerisine girdiler. Son yıllarda yaşadığımız tüm hadiselerin içinde aynı amaç var. Ekonomideki belirsizlik bir kriz görüntüsü vermek için uğraşıyorlar. Ama başaramayacaklar.

Dışarıdan birileri köşelerinde bir şeyler yazıyorlar. Bunların hiç birisi bizim aklımıza girmez biz nasıl çalıştığımızı yaptığımız işlerle ortaya koyarız. Bu yazılar bizim aramızdaki muhabbeti ortadan kaldırmaz bu da böyle biline.

Sayın Gül'le ilgili yazıyorlar, hakkımda yazıyorlar, sayın Başbakan hakkında yazıyorlar bakalım birbirlerine girecekler mi? Yahu böyle şeylerle bir yere varamazsınız. Kırk çürük yumurtadan bir sağlam yumurta çıkmaz.. Böyle yürümez ülkeye zarar veriyorsunuz.

KÜRT SORUNU YOK

Varsa yoksa Kürt sorunu. Ne Kürt sorunu artık böyle bir şey yok. Bu ülkede her etnik unsurun kendine has sorunları var. Kürtün de, lazın da, abazanın da sorunu var. Kardeşim neyin eksik senin? Bizden farklı neyiniz var her şeye sahipsiniz.

PARTİLERİN KAPATILMASI

Tüzel kişilerle gerçek kişileri birbirine karıştırmayın. Tüzel kişilere ceza verilmez. Bir partinin başkanı suç işlediyse üyeleri işlediyse ver ama partiye neden veriyorsun.. O partiyi kapattığınız anda 22 milyonu cezalandırmış oluyorsunuz. Ne için bu denli yanlış bir adımı atıyorsunuz? Bir siyasi partinin kapatılması gibi bir madde gündeme gelse, bir siyasi partinin kapatılması teklif dahi edilemez diye bir maddenin gelmesi lazım. Aynı şeyi dernekler, vakıflar için de söylüyorum. Suç işleyen kimse onun cezalandırılması lazım."