Euro
15.0799
-0.99%
Dolar
13.5172
-0.97%
Altın
776.7330
-1.44%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
510.467
1.85%
5ºC
İstanbul
Çok bulutlu 5 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Esenler'de konuştu İZLE

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esenler'de toplu açılış törenine katıldı.
  • 02.11.2014 - 14:50
  Cumhurbaşkanı Erdoğan Esenler'de konuştu İZLE

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Esenler de konuştu İZLE #1

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esenler Belediyesi'nin toplu açılış töreninde konuştu.

  Erdoğan'ın konuşmalarının satır başları;

  "Muharrem ayının tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını, barışa özgürlüğe kurtuluşa vesile olmasını niyaz ediyorum. İstanbul'u Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yönetme görevini yaşamıştım. Esenler'in geçmişini, tarihini buranın köy olduğunu bilirim bir İstanbullu olarak. Esenler bizle bugünlere geldi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Esenler'de konuştu İZLE

  MİLLETİN HİZMETİNDEYİM

  Türkiye Cumhuriyeti'nin 12.Cumhurbaşkanı, halkın doğrudan seçtiği ilk Cumhurbaşkanı olarak aynı azim ve sevda ile milletimin hizmetindeyim. Bugün geriye dönüp baktığımızda hamdolsun tüm Türkiye'de İstanbul'da da önemli mesafeler kat ettik.

  İSTANBUL İÇİN YENİ PROJELERİN PEŞİNDEN KOŞUYORUZ

  Dertli olan bu kadroyu kutluyorum. Aynı hızla milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Biz İstanbul'u büyük bir aşkla, şevkle hizmet ettik. Şimdi İstanbul için yeni projelerin peşinden koşuyoruz.

  BÖLGE ÜLKELERDE YAŞANAN SIKINTILAR BURADA HİSSEDİLİR

  Bölgemizdeki diğer ülkelerle birlikte çok önemli bir süreçten geçiyoruz. Suriye ve Irak başta olmak üzere, bölge ülkelerde yaşanan sıkıntıların burada etkilerini görmek mümkün. Halep'te yıkılan bir evinin önünde ağlayan annenin sesi İstanbul'da yankılanır. Kardeşlerim biz bir şeye muhtacız. Nedir o? Tek millet, tek vatan, tek devlet.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Esenler de konuştu İZLE #2

  BATILI BASIN ORGANLARI ASPARAGAS HABER YAPIYOR

  Biz güçlü olacağız ki komşularımız da güçlü olabilsin. Paris'e gittim, geldim. Batılı basın organlarının nasıl asparagas haber yaptıklarına şahit olduk. Siz peşmergelere niçin müsaade etmiyorsunuz? Dedim ki müsaade etmediğimizi size kim söylüyor. Şu an da peşmergeler Türkiye toprakları üzerinden Kobani'ye girdi. ÖSO geldi, girdi. Senin daha bunlardan bile haberim yok.

  BİZİM NE AKLIMIZ NE İRADEMİZ İPOTEK ALTINDA DEĞİLDİR

  Türkiye atacağı adımları dikkatli atabilecek kadar bir yönetim kabiliyetine sahiptir. Kimse kusura bakmasın. Bizim ne aklımız ne de irademiz ipotek altında değildir.

  TÜRKİYE MAZLUMLAR İÇİN UMUT IŞIĞIDIR

  Türkiye, mazlumlar için umut ışığıdır, güvenli bir ülkedir. Eskiden de böyleydi, şuan da böyledir. Basit düşünenler bölgede ne kadar başarılı ve barışçıl bir yol izlediğimizi göremezler. Irak'ta yaşananları büyük bir dikkatle izliyor. Büyük devlet olma refleksi ile gerekli müdahaleyi yapıyoruz.

  Erdoğan kafede sigara içenlere kızdı İZLE

  BİRLEŞMİŞ MİLLETLER VE BATI NE İŞE YARIYOR

  Türkiye sığınmacılar için 4,5 milyar dolar harcadı. Batı sadece 200 milyon dolar yardım gönderdi. Birleşmiş Milletler ve Batı ne işe yarıyor.. Niye sessiz kalıyor. Bir de utanmadan Türkiye sessiz kalıyor diyorlar.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Esenler de konuştu İZLE #3

  OYUN İÇİNDE OYUN VAR

  Oyun içinde oyun var. Onların hesabı varsa bizim de hesabımız var. Sürekli Kobani diyenler sadece şov yaptılar. Ülkeyi kana buladılar. Eğer gerçekten dertleri Kobani ise işte Türkiye'nin desteği ama onlarında derdi başka! Kobani üzerinden başka şeyler peşindeler. Türkiye artık bu oyunlara gelmez, bu oyunlara düşmez.

  MGK'DA TÜM MESELELERİ DETAYLI BİR ŞEKİLDE ELE ALDIK

  Milli Güvenlik Kurulu'nda bütün meseleleri çok detaylı bir şekilde ele aldık. Topraklarımız içinde ve dışındaki kötü niyetli faaliyerleri biliyoruz. Güvenliğe verdiğimiz önemden fazlasını özgürlükler ve demokrasiye veriyoruz.

  ÖLEN KÜRT KARDEŞİM, ÖLDÜREN KÜRT

  Kobani yaşasın dediler gittiler Diyarbakır'da Hakkari'de masum insanları katlettiler. Güya Kürt kardeşimin hakkını savunanlar Kürt kardeşime, onun çocuğuna malına zarar verdiler. Ölen Kürt kardeşim, öldüren Kürt. Geleceğe tarih vermeden yürüyeceğiz."


  Görüş Bildir