Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
471.796
-2.90%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan hastane açılışında konuştu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'daki Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek hizmet binasının açılış töreninde konuştu.
  • Ajanslar
  • 10.04.2016 - 15:39
  Cumhurbaşkanı Erdoğan hastane açılışında konuştu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan hastane açılışında konuştu #1

  Hastanenin ek hizmet binası açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

  SENET ÖDENMEZSE O KİŞİ REHİN TUTULURDU

  "Şu anda ana muhalefetin başında olan zatın SSK'nın başında olduğu dönemi lütfen araştırın. Hastanelerin durumu neydi, onu öğrenin. Böyle bayanlara hakaret etmekle prim yapmıyor siyaset. O dönemlerde acil serviste insanların nasıl can çekiştiğini iyi biliriz. Vatandaşın doktorun verdiği ilacı çok iyi biliriz. Bırakın odalarda tuvaleti, katta tuvaletler kan revan içinde olduğu dönemi çok iyi biliriz. Kimdi o zamanlar genel müdür, bu beyefendi. Hastalara senet imzalatılır, senet ödenmezse o kişi rehin tutulurdu. Daha ileri gideceğim: ölü bile parası ödenmezse morgda rehin tutulurdu.

  HASTANELERDEKİ ODALARI KOĞUŞ SİSTEMİNDEN ÇIKARDIK

  Türkiye o günlerden bu günlere geldi. Son 13 yılda ambulans sayımızı 617’den 5855’e çıkardık. Ayrıca uçağından helikopterine uçak ambulansımız helikopter ambulansımız yoktu. Şimdi bunlar var. Terör bölgelerine yönelik zırhlı ambulanslarımız var. 2002’e kadar yapılmış olan sağlık tesisi sayısı 1078. Biz 13 yılda bu sayıya 3228 sağlık tesisi inşa ederek milletimizin huzuruna sunduk. Hastanelerdeki odaları koğuş sisteminden çıkardık.

  HER ŞEHRİN MERKEZİNDE ŞEHİR HASTANESİ OLACAK

  Şimdi hayalim gerçekleşiyor. Şehir hastaneleri bir bir hayata geçiyor. Bu hastanelere girdiğiniz zaman hastanede yok yok, bütün her şey orada yapılıp oradan çıkacaksınız. Her şehrin bir merkezinde şehir hastanesi olacak. İnşallah eskiden Çekmeköy bölgesinde devasa uçak pistinin olduğu yere şehir hastanesi kuruyoruz. İkitelli’de başladı, inşası devam ediyor. Ne aldatan olacağız, ne aldanan olacağız. Bunları yapacağız. İhale sürecinde olan. 14 şehir hastanesinin 2018’de tamamlayacağız.

  DEVLET İÇİNDE DEVLET OLMAZ

  Devlet içinde devlet olmaz. Sene 99… Kaç, Pensilvanya’ya git, orada bazı tohumlar at. “Acaba Türkiye Cumhuriyeti devletini nasıl ele geçiririm.” Niye kaçtın, ne işin var. Gel o zaman. Suçsuzsan buraya gel, niye gelmiyorsun. Zaten bunlarda imam çoktur. Hepsi de kaçıp gidiyor. Bir kısmı zaten cezaevinde bir kısmı değişik ülkelerde. Ne demiştik ‘inlerine gireceğiz.’ Girdik, giriyoruz, girmeye devam edeceğiz. Bizim devletimiz Türkiye Cumhuriyeti devletidir. İllegal terör yapılanmalarına bu ülkede müsaade edilmeyecektir.

  SALDIRILAR ASLA KABUL EDİLEMEZ

  Sizlere de yanlış yapıldığını duyuyorum sağlık çalışanlarına sözlü ve fiili saldırılar asla kabul edilemez. Bu tür yanlış yollara sapanları uyarmak istiyorum. Sağlık çalışanlarımız özellikle terörle mücadelenin yoğun sürdüğü yerlerde gerçekten çok büyük başarı hikayeleri yazıyorlar."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir