Dolar
6.7054
0.0029%
Euro
7.5149
0.1799%
Altın
1723.16
-0.2587%
Borsa
108097.27
0%
G. Altın
371.379
-0.2015%
Bitcoin
63801.71
-0.6103%
16ºC
İstanbul
Sağanak yağış 16 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan The Economist'e sert cevap

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan The Economist'e sert cevap

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP'ye oy isteyen İngiliz dergisi The Economist'e cevap verdi: "Size ne? Siz kendi ülkenizdeki seçimlerle ilgilenin."
  • Ajanslar
  • 31.10.2015 - 13:40

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan The Economist'e sert cevap

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kısıklı'daki evinden çıkarak Sarıyer'deki Rumelihisarı Müzesi'ne gitti. Müze içinde yer alan Fetih Mescidi'nde öğle namazını kılan Erdoğan, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  "ÜLKEDE İSTİKRAR KAZANSIN"

  1 Kasım genel seçimlerine ilişkin konuşan Erdoğan, "Bu seçim, istikrarın ve güvenin devamına yönelik bir seçimdir. İstiyorum ki bu ülkede istikrar kazansın, güven kazansın, birlik, beraberlik, kardeşlik kazansın. Kısacası Türkiye'miz kazansın." dedi.

  THE ECONOMİST'E CEVAP

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Kasım genel seçimleri için açıkca HDP'ye oy isteyen İngiliz dergisi The Economist'e de cevap verdi.

  Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

  "Şunu unutmayalım. Ülkemizin birliğini, beraberliğini bozmaya gayret eden odaklar var. İçeride var, dışarıda var. Özellikle son dönemde dışarıdaki bazı uluslararası medya kuruluşlarının üst akıldan aldıkları talimatla gerek şahsıma yönelik gerek Türkiye'deki bazı siyasi partilere yönelik yaptıkları açıklamaları herhalde sizler de duyuyorsunuz, okuyorsunuz. Bunlar çok manidardır.

  "SİZE NE? SİZ KENDİ ÜLKENİZDEKİ SEÇİMLERLE İLGİLENİN"

  Size ne? Siz kendi ülkenizdeki seçimlerle ilgilenin. Ama Türkiye'deki seçimlerle ilgili işte benim ismimi zikrederek, parti ismi kullanarak, 'Sakın oraya oy vermeyin' gibi bir yaklaşım göstermek, bunlar çok çirkin. Bunun siyasi ahlakla, siyasi etikle uyuşur bir yanı yoktur.

  Erdoğan’dan The Economist’e: Size ne VİDEO


  KISACASI TÜRKİYE'MİZ KAZANSIN

  Biz ülkemizde milletimizle beraber birliğimizi, beraberliğimizi koruyacak şekilde ve terör örgütlerine bu ülkede fırsat vermeyecek şekilde, teröre sırt dayayanlara fırsat vermeyecek şekilde inşallah yarın bu noktada anlamlı bir oylamaya gidilir. Bu seçim, istikrarın ve güvenin devamına yönelik bir seçimdir. İstiyorum ki bu ülkede istikrar kazansın, güven kazansın, birlik, beraberlik, kardeşlik kazansın. Kısacası Türkiye'miz kazansın."

  İngiliz sandıkta adres gösterdi: HDP'ye verin haberi


  Görüş Bildir