Euro
11.1273
0.91%
Dolar
9.5942
1.2%
Altın
556
1.47%
Borsa
1.521
0.1%
Bitcoin
578.043
1.12%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Koalisyon kaçınılmaz

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Koalisyon kaçınılmaz

  Erdoğan, İstanbul'da yaptığı konuşmasında koalisyonun kaçınılmaz olduğunu söyledi ve ekledi: "Hükümetin bir an önce kurulması gerekir"
  • Ajanslar
  • 21.06.2015 - 16:11

  erdogan

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Kurulu'nda konuştu. Burada koalisyonun kaçınılmaz olduğunu vurgulayan Erdoğan "Bir an önce yeni hükümet kurulmalıdır" dedi.

  "BİR AN ÖNCE HÜKÜMET KURULMALI"

  "Mevcutta dört partinin temsil edildiği bu dönemde temennimiz bir an önce yeni hükümetin kurulmasıdır. Koalisyon kaçınılmaz, yapmamız gereken bir an önce hükümeti kurmak. Seçim sonucuna saygı duymamız gerekiyor. Madem milletimiz böyle bir tablo gösterdi, bu şartlar altında yapmamız gereken elimizden gelen en iyisini yapmamızdır.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Koalisyon kaçınılmaz VİDEO

   

  "SİYASİLER ÇÖZEMİYORSA MİLLET ÇÖZER"

  Türkiye'nin böyle bir zaman kaybına tahammülü olmadığına inanıyorum. Bunun için koalisyonun mümkün olan en kısa zamanda kurulmasını temenni ediyorum. Eğer egolar öne geçerse bu süreç uzayacaktır. O zaman da Cumhurbaşkanı olarak üzerimize düşen görev, siyasiler çözemiyorsa millet çözecek tek merciidir. Kimsenin seçimlerin ortaya çıkardığı konumunu, sistemi kilitlemek için kullanmaya hakkı yoktur. Türkiye’yi hükümet kurulamayan bir ülke durumuna düşürmenin vebali ağırdır.

  Cumhurbaşkanı olarak bu süreçte ben, milletimin arzusu konusunda yeni hükümetin bir an önce kurulmasını teşvik edeceğim."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir