Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
475.857
0.49%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert açıklamalar

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert açıklamalar

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütüne destek olanların kolayca serbest kalmasına tepki gösterdi.
  • 14.03.2016 - 20:16

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen yemekte kameralar karşısına geçti. Burada açıklamalarda bulunan Erdoğan, gündemi değerlendirdi.

  Cumhurbaşkanı, "Terör örgütlerine destek verenlerin adliyenin bir kapısından girip, diğerinden çıkmasına tahammül edemeyiz. Terör ve terörist tanımını yeniden yaparak Ceza Kanunu’na almalıyız. Bu mesele düşünce özgürlüğü, basın özgürlüğü değildir." dedi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dan sert açıklamalar #1

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

  Hayatımı kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Daha önceki saldırılar halka açık mekanlarda gerçekleşmekle birlikte hepsinin de özel hedeflerinin olduğunu görüyoruz. Suruç'ta, Ankara Garı'nda, İstanbul Sultanahmet'te yine Ankara Merasim Sokaktaki saldırıların hepsini de belirli hedeflere yönelik değerlendirebiliriz. Ancak son saldırı Ankara'da yaşayan veya Ankara'ya yolu düşen herkesin bulunma ihtimali olan bir yerde, pazar gibi insan çeşitliliğinin zirvede olduğu bir günde kalabalığın en fazla olduğu akşam saatlerinde gerçekleştiriliyor. Kızılay'daki eylem şu veya bu kesime değil, doğrudan toplumun tamamına yönelik bir saldırı olması dolayısıyla yani toplumun özetine yönelik bir saldırı olması dolayısıyla terör örgütünün gerçek yüzünü gösteren bir hadisedir.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ankara açıklaması VİDEO

  "TETİĞİ ÇEKEN TERÖRİST AMA.."

  Elinde silahı olan teröristle, unvanını ve kalemini teröre destek olma noktasında kullananların arasında fark yoktur. Unvanının Milletvekili olması, gazeteci olması STK yöneticisi olması, o kişinin aslında bir terörist olduğu gerçeğini değiştirmez. Tetiği çeken terörist olabilir ama teröristin amacına ulaşmasını sağlayan bunlardır.

  Elinde silahı olan, bombası olan teröristle, konumunu, kalemini, ünvanını, amacına ulaşabilmesi için teröriste emir verenin de hiçbir vasfı yoktur. Akademisyen olması, gazeteci olması, STK yönetici olması, aslında o kişinin terörist olduğu gerçeğini değiştirmez. Tetiği çeken terörist olabilir ama teröristin amacına ulaşmasını sağlayan bunlardır.

  TERÖR ÖRGÜTLERİNE DESTEK VERENLER..

  Terör örgütlerine destek verenlerin adliyenin bir kapısından girip, diğerinden çıkmasına tahammül edemeyiz.

  BU MESELE BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ DEĞİLDİR

  Terör ve terörist tanımını yeniden yaparak Ceza Kanunu’na almalıyız. Bu mesele düşünce özgürlüğü, basın özgürlüğü değildir.

  Ya bizim yanımızda olacaklar ya da teröristlerin yanında yer alacaklar. Bu işin ortası yoktur.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dan sert açıklamalar #2

  "HAYVANDAN DAHA AŞAĞI BİR KONUMA DÜŞECEKLER"

  Böylesine acı bir hadiseyi siyasi rant devşirme vesilesine dönüştürmeye çalışanları da milletimiz asla unutmayacak ve affetmeyecektir. İçeride ve dışarıda bugün bize bedel ödettiklerini sananlar gerçek bedeli kendileri ödeyeceklerdir. Bunun da böyle bilinmesini isterim. Biz, milletimizin, bayrağımızın, vatanımızın, devletimizin bekası için bin yıldır bedel ödüyoruz, ödemeye devam etmekten de çekinmeyiz. Bugün bize en alçak, en sinsi, en insanlık dışı yöntemlerle saldıranlar, inanın bana bedel ödeme günü geldiğinde hayvandan daha aşağı bir konuma düşecekler ama yine de kendilerini bekleyen akıbetten kurtulamayacaklardır.

  "TERÖRİSTLERİ Mİ SEVİNDİRECEĞİZ"

  'Programı iptal mi etsek?' dediler. 'Teröristleri mi sevindireceğiz?' dedim. Yolumuza aynen devam edeceğiz.

  "KIYMET BİLİNMEYECEĞİNİ TAHMİN EDEMEDİK"

  Bu hastaneler teröre kurban edilmez diye düşünüyordum ama demek ki bunlarda böyle bir şey söz konusu değil. Biz hastane yaparken, terör örgütleri sağlık tesislerine saldırıyordu. Cizre'de 250 yataklı hastane yaptık ama kıymet bilinmeyeceğini tahmin edemedik.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir