Euro
15.1618
-0.54%
Dolar
13.3456
-0.59%
Altın
792.0500
-0.47%
Borsa
2,003.84
-1.87%
Bitcoin
570.650
-1.05%
8ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 8 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan liderleri Savarona’da ağırladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan liderleri Savarona’da ağırladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam Zirvesi'ne katılan devlet ve hükümet başkanlarını Atatürk'ün yadigar yatı Savarona'da ağırladı.
  • AA
  • 13.04.2016 - 22:25

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 13. İslam Zirvesi'ne katılan devlet ve hükümet başkanları onuruna Savarona yatında akşam yemeği verdi.

  Kuruçeşme'de demirli Savarona yatına Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile gitti.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan liderleri Savarona’da ağırladı #1

  YEMEĞE KATILANLAR

  Yemeğe, İİT Genel Sekreteri İyad bin Emin Madani'nin yanı sıra Bahreyn, Afganistan, Malezya, Kamerun, Lübnan, Ürdün, Özbekistan, Cezayir, Katar, Azerbaycan, Libya, Bosna Hersek, Belarus, Yemen, Fildişi Sahilleri, Pakistan, Gine ve Filistin heyeti başkanları ve temsilcileri katıldı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan liderleri Savarona’da ağırladı #2

  SAVARONA İLE 2 SAATLİK TUR

  Kuruçeşme'den saat 19.30 sıralarında açılan Savarona yatı, yaklaşık 2 saat 15 dakikalık turun ardından geri döndü.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan liderleri Savarona’da ağırladı #3

  3. KÖPRÜ'YÜ ANLATTI

  Yemek yaptığı kısa konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’un en nadide yerli olan Boğaz’da liderlerle akşam yemeğinde bir arada olmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi. Sağında Asya solunda ise Avrupa kıtasının olduğunu liderlere aktaran Erdoğan, “Dünyada bunun pek benzeri yok. Her iki kıtayı bir birine bağlayan iki köprüyü geride bıraktık. Şimdi 3’üncü yeni yapmakta olduğumuz köprüye geliyoruz. Bu köprüyü de Allah nasip ederse 26 Ağustos’ta açacağız. Böylece 3 köprü ile Asya ve Avrupa Yakası’nı birbirine bağlıyoruz. Bu 3’üncü köprünün bir özelliği var 4 gidiş 4 geliş. Yüksek hızlı tren geçmek sureti ile Pekin’e kadar bağlantı yolu kurmuş oluyoruz. Boğaz’ın altında da Marmaray var. 3 yıl oldu bu raylı sistem açılalı ve 3 yılda 130 milyon vatandaşımız geçti” dedi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan liderleri Savarona’da ağırladı #4


  Görüş Bildir