Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
475.947
0.32%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Musevi temsilcileri kabul etti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Washington’daki temasları kapsamında Musevi kuruluşlarının temsilcilerini kabul etti.
  • İHA
  • 30.03.2016 - 19:50
  Cumhurbaşkanı Erdoğan Musevi temsilcileri kabul etti

  31 Mart - 1 Nisan tarihleri arasında Washington’da düzenlenecek olan Nükleer Güvenlik Zirvesi’ne katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere ABD’ye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkent Washington’da Musevi kuruluşlarının temsilcilerini kabul etti.

  KATILAN TEMSİLCİLER

  Washington’da ikamet ettiği St. Regis Hotel’de gerçekleştirilen kabulde, Anti Defanation League (ADL) eski Ulusal Direktörü Abraham Foxman, B’nai B’rith Yönetim Kurulu Başkanı Peter Perlman, Conference of Presidents Eski Başkanı Richard Stone, Conference of Presidents Başkan Yardımcısı Malcolm Hoenlein, Dünya Yahudi Kongresi Başkan Yardımcısı, Yönetim Kurulu Başkanı Robert Singer, AIPAC Başkanı Robert Cohen, Baltimore Yahudi Konseyi İcra Direktörü Arthur Abramson, Jewish Community Relations Council Of Greater Washington İcra Direktörü Ron Halber, Georgetown Üniversitesi Öğretim Görevlisi Brenda Shaffer, ADL Ulusal Direktör Yardımcısı Kenneth Jacobson ve ADL Eski Yönetim Kurulu Başkanı Gregg Mashberg de hazır bulundu.Cumhurbaşkanı Erdoğan Musevi temsilcileri kabul etti #1

  Görüşmede Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da yer aldı.

  Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, kabulde, başta Türkiye’deki ve Belçika’daki son terör saldırıları olmak üzere terörle mücadele, Musevilerle ilişkiler, ABD, İsrail ve Türkiye arasındaki ilişkiler, Filistin’in durumu, Türkiye-AB ilişkileri, mülteciler meselesi, antisemitizm ve İslamofobi konuları gündeme geldi.

  "IRKÇILIĞA KARŞI ORTAK MÜCADELE ETMEMİZ ŞARTTIR"

  Batı'da ırkçılığın yükselişe geçtiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Maalesef antisemitik, İslamofobik ve yabancı düşmanı akımlar giderek siyasetin çeperinden merkezine yerleşiyor. Bunlara karşı ortak mücadele etmemiz şarttır" dedi.

  Erdoğan’ın İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin’le yaptığı telefon görüşmesine de atıfta bulunduğu kabul sırasında, Musevi kuruluşlarının temsilcilerinin de İstanbul’daki saldırı nedeniyle Türkiye’ye taziyelerini yinelediği belirtildi. Temsilciler, saldırıda hayatlarını kaybeden ve yaralanan İsrail vatandaşlarının naklindeki özen ve ilgiden dolayı teşekkürlerini de sundu.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Musevi temsilcileri kabul etti #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir