Euro
15.2763
-0.07%
Dolar
13.5743
-0.11%
Altın
794.4950
-0.02%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
508.157
0.86%
-1ºC
İstanbul
Hafif kar -1 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siz o aklı kendinize saklayın

  MÜSİAD'da düzenlenen iftara katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iftar sonrası açıklamalarda bulundu.
  • 21.06.2015 - 22:37
  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siz o aklı kendinize saklayın

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siz o aklı kendinize saklayın #1

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD'da düzenlenen iftarın ardından açıklamalarda bulundu.

  "SANDIK KOALİSYON DEDİ"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

  "Önümüzde bir hükümet meselesi var. Sandık tek başına iktidar demedi, koalisyon dedi. Sandıktan bu milli idarenin tecellisine saygı duymak zorundayız. Kimse ‘ben saygı duymuyorum’ diyemez. Böyle bir seçimde Türkiye eksiklerine rağmen çok büyük bir demokrasi dersini batılılara vermiştir. Bazıları ‘çok huzurlu bir seçim ortamı yaşadık’ diyorlar. Pek de öyle değil. Nerelerde neler olduğunu gayet iyi biliyoruz. Türkiye Batılılara çok büyük bir ders vermiştir.

  "SİZ O AKLI KENDİNİZE SAKLAYIN"

  Birileri çıkıyor ‘Cumhurbaşkanı anayasa çevresinde davranmalı’ diyor. Bunlara diyorum ki, ‘Bunu hangi anayasa maddesine göre açıklayacaksınız çıkın açıklayın.’ Anayasa neyi emrediyorsa onu yaptım, anayasa dışına çıkmadım. Fakat anayasa ve yasalardan bir haberdar olanlar bize yol çizmeye çalışıyorlar. Bu işin yol haritasını kendimiz belirledik ve bu şekilde de devam ediyor. Siz o aklı kendinize saklayın. Bu attığınız adımlarla ülkeyi siz karıştırdınız.

  Salı günü başlayacak olan yemin törenlerinden sonraki süreçte bizler görevlendirmemizi anayasa, yasalar çerçevesinde gerçekleştireceğiz: Bizlere 1071 rakım oraya çıkmalıdır ifadelerini kullananlar öncelikle oturdukları sandalyenin sorumluluğuna varsınlar.

  "14 PARTİ BİRLEŞİP KARŞIMIZA GEÇTİNİZ"

  14 parti birleşip karşımıza geçtiniz. Ve millet yüzde 52 ile cumhurbaşkanı makamına bizi layık gördü. Biz de millete layık olmaya çalışacağız."


  Görüş Bildir