Petrol
113.69
1.92%
Euro
16.21
0.58%
Dolar
15.54
0.39%
Altın
918.75
-0.32%
Borsa
2391
-1.18%
Bitcoin
473.171
-1.72%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C
  YPG'ye operasyon Cumhurbaşkanı Erdoğan'a soruldu

  YPG'ye operasyon Cumhurbaşkanı Erdoğan'a soruldu

  Amerika'nın bölgeden çekilmeye başladığını ifade eden Erdoğan, "Bir gece ansızın gelebiliriz" sözünü bir kez daha hatırlattı.
  • AA
  • 07.10.2019 - 10:45
  • Güncelleme : 07.10.2019 - 10:45

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir dizi diplomatik ilişkileri değerlendirmek üzere Sırbistan'a gitti.

  Erdoğan, yolcuk öncesinde kameralar karşısına geçerek gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

  Sınırda askeri hareketliliğin devam ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerikan askerlerinin harekat alanından çekilmeye başladığını söyledi.

  ABD Başkanı Donald Trump'ın bu konuda askerlerine talimat verdiğini hatırlatan Erdoğan, Fırat'ın doğusuna yönelik harekatta kararlı olduklarının altını bir kez daha çizdi.

  YPG ye operasyon Cumhurbaşkanı Erdoğan a soruldu #1

  "BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ DEMİŞTİK"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: "ABD Başkanı Donald Trump ile akşamki görüşmemizden sonra geri çekilme olayı başlamış vaziyette. Buradaki karşılıklı muhataplar, çalışmalarını yürütüyorlar. Trump, bu konuyla ilgili talimatını vermişti. Ancak bu biraz gecikmişti. Bizim heyetimiz bölgedeki çalışmalarını hep yapıyorlardı.

  Verilmiş bir kararımız var. Hep söylediğimiz söz. Bir gece ansızın gelebiliriz demiştik. Bizim terör örgütlerine müsamaha göstermemiz mümkün değil." dedi.

  YPG'ye operasyon Cumhurbaşkanı Erdoğan'a soruldu ViDEO

  10 BİN DEAŞ'LININ SORUMLULUĞU

  Erdoğan'a, Suriye'de tutuklu bulunan 10 bin DEAŞ'lının sorumluluğunun Türkiye'ye verileceğine yönelik Beyaz Saray açıklaması da soruldu.

  Rakamların abartılı olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı "Şu anda orada cezaevlerinde olan bazı rakamlar var. Bu konuyla ilgili bizim de bir yaklaşım tarzımız var. DEAŞ'lıların kontrolünü kendi elimizden çıkarmalıyız, artık yetti diyorlar. Bu konuda ne gibi adımlar atılabilir, kendileri bir çalışma yapacaklar. Ne gibi bir adım atalım ki cezaevindeki DEAŞ'lıları derdest edelim." ifadelerini kullandı.

  YPG ye operasyon Cumhurbaşkanı Erdoğan a soruldu #2

  "F-35 ÖDEMELERİNDE AKSAMA YAPMIYORUZ"

  Görüşmedeki gündem maddelerinden birinin de F-35 konusu olacağını belirten Erdoğan, "F-35 uzayan bir süreç oldu. Görüşmede bunu karara bağlamak istiyoruz. Ödemelerde biz aksama yapmıyoruz. 1.4 milyar dolarlık ödeme yaptık. Bu konuyu ele alacağız." değerlendirmesini yaptı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir