Euro
11.0823
0.02%
Dolar
9.518
0.19%
Altın
546.8
0.29%
Borsa
1.455
1.58%
Bitcoin
596.679
0.20%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afrika ziyareti öncesi açıklama

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afrika ziyareti öncesi açıklama

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika ziyareti öncesi havalimanında gazetecilere açıklama yaptı.
  • 21.01.2015 - 14:13

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Afrika ziyareti öncesi açıklama #1

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika ziyaretinin ilk durağı Etiyopya'ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda açıklama yaptı.

  YÜCE DİVAN KARARI

  Erdoğan Yüce Divan kararıyla ilgili olarak şunları söyledi;

  Ben şu anda Cumhurbaşkanı olarak böyle bir değerlendirmeyi yapamam ancak bir vatandaş olarak yapabilirim. Fakat bu makama tabi beni getiren halkıma, burada ister istemez... Bunu cevapsız bırakmamak gibi bir sorumluluğu da taşıyorum.

  Erdoğan: Muhalefete sorun 276'yı niye bulamadılar - Video

  "BU SORUYU MUHALEFETE SORUN"

  Bu yapılan oylamanın amacı bu dört tane arkadaşımız Yüce Divan'a gidecek midir, gitmeyecek midir? Bu oylamanın neticesi ne olursa Yüce Divan'a gider, ne olmazsa Yüce Divan'a gitmez? Sizden şunu beklerdim. Acaba 276 niye çıkmadı? Bu soruyu sormalıydınız veyahut 276 oyu bulamayanlara bu soruyu sormanız gerekir. Çünkü Yüce Divan'a sevk noktasında onların gayreti, onların çabası var, yani muhalefeti kastediyorum.

  "HAYIRLI OLSUN DEMEK YETERLİDİR"

  Kaldı ki bu soruları yöneltenler acaba birincil mahkemenin takipsizlik kararlarını niçin görmezlikten gelirler. Orası mahkeme, yargı değil mi? Bu kararlara rağmen bu tür bir adımın atılması...

  Kaldı ki komisyona bu işi götüren muhalefet değil iktidardır. Komisyon raporu da ortada ve muhalefet önergeleriyle bu işin peşini kovalamaya devam ediyor. Attıkları bütün adımların sonucunu gördük. Sadece buna "hayırlı olsun" demek yeterlidir diye düşünüyorum.

  MERKEZ BANKASI'NIN FAİZ İNDİRİMİ

  "Bu indirimi bizim yeterli bulmamız mümkün değil. Görünen o ki Merkez Bankası verilen mesajlardan halen nasibini almış değil. Şu anda uluslararası bu alanda söz sahibi olanlar bile bu indirimin yeterli olmadığını, olamayacağını, çok daha fazla indirimin yapılabileceğini söylerken tabi olaya politika faizi açısından bakmamak lazım. Bir de bunların katları var. Bu katlardan da baktığınız zaman bu yapılanın pek bir işe yaramadığını görüyorsunuz"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Afrika ziyareti öncesi açıklama #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir