Petrol
111
0.28%
Euro
17.5193
1.29%
Dolar
16.3991
2.01%
Altın
974.92
0.90%
Borsa
2419
0.00%
Bitcoin
489.275
3.81%
25ºC
İstanbul
Güneşli 25 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Esad çıkışı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'terörist' olarak nitelendirdiği Esad'ın Lahey'de yargılanması gerektiğini söyledi.
  • Ajanslar
  • 21.03.2016 - 02:31
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Esad çıkışı

  TRT Haber’in Gençlerle Buluşma adlı programına konuk olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gençlerin sorularını yanıtladı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Esad çıkışı #1

  SURİYELİ ÖĞRENCİ SORDU

  İstanbul’da okuyan ve Suriyeli Bayırbucak Türkmenleri’nden olan bir öğrencinin “Suriyelilere nasıl bir siyaset uyguluyorsunuz ve açık sınır politikalarınız nelerdir?” sorusunu cevaplayan Erdoğan, şöyle konuştu "Bir defa biz Suriyeli kardeşlerimizi sınır boylarında bırakamayız. Elimizden gelen ne ise sonuna kadar onu yapmaya devam edeceğiz. Onlar bizim kardeşimiz. Onlar bombalanırken varsın ölsünler diyemeyiz. Bu bizim için bir kardeşlik görevidir. Kaldı ki insani olan yaklaşımımız da budur. Şu anda ben vatandaşlarımız şu yaklaşım içerisindeler; biz ensarız, onlar muhacir. Bu yaklaşımı biz kaybedemeyiz.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Esad çıkışı VİDEO

  TERÖRİST ESAD, LAHEY'DE YARGILANMASI GEREKİR

  Devlet terörü estiren zalim bir Esad var. Terörist Esad var. Aslında bunun Lahey’de yargılanması gerekir. Ama uluslararası camia henüz bunu halledebilmiş değil. Bu kadar insanın canına kıyan, onları bombalarla öldüren böyle bir adam şuanda hala rahatlıkla konuşabiliyor. Moskova’da kırmızı halılarla ağırlanabiliyor. Onun için ben diyorum ki dünya beşten büyüktür. Dünyada 196 ülkenin kaderini 5 tane ülke belirleyemez"


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir