Euro
9.0118
0.49%
Dolar
7.4586
1.33%
Altın
437.78
0.06%
Borsa
1.524
-1.43%
Bitcoin
268.566
-1.40%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hamursuz Bayramı mesajı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musevilik inancının dini bayramlarından biri olan Hamursuz Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
  • DHA
  • 11.04.2017 - 15:34
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hamursuz Bayramı mesajı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Hamursuz Bayramı mesajı #1

  "Hamursuz diye de adlandırılan Pesah, tüm vatandaşlarımızın kendi kültür, din ve geleneklerini özgürce yaşayabildiklerinin en önemli göstergelerinden biridir." diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mesajında şu ifadeleri kullandı:

  MUSEVİ VATANDAŞLARIMIZIEN İÇTEN DUYGULARIMLA TEBRİK EDİYORUM"

  "Yahudilerin Mısır'da esaretten kurtulmalarını simgeleyen, Musevilik inancının en önemli dini bayramlarından biri olan Pesah vesilesiyle, Musevi vatandaşlarımızı en içten duygularımla tebrik ediyorum. Hamursuz diye de adlandırılan Pesah, tüm vatandaşlarımızın kendi kültür, din ve geleneklerini özgürce yaşayabildiklerinin en önemli göstergelerinden biridir.

  Yüzyıllardan beri toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan Türk Musevi Cemaati, ekonomik, ticari ve içtimai hayatımızın bütün alanlarında ülkemize önemli katkılarda bulunmaktadır. Huzur ve güven içinde bir arada yaşadığımız, ülkemizin eşit birer ferdi olan Musevi vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm Musevilerin Hamursuz Bayramı'nı tebrik ediyor, kendilerine esenlikler diliyorum."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir