Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
378.711
-2.89%
18ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 18 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Harem-i Şerif açıklaması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail askerlerinin Harem-i Şerif'e girerek içerideki Müslümanlarla çatışmalarını ve yaşananları kınadı.
  • Ajanslar
  • 14.09.2015 - 20:14
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Harem-i Şerif açıklaması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Harem-i Şerif açıklaması #1

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Musevi vatandaşların Roş Aşana Bayramı'nı tebrik etti. Erdoğan, tebrik mesajında İsrail askerlerinin Harem-i Şerif'e girerek içerideki Müslümanlarla çatışmalarını ve yaşananları da kınayarak şunları söyledi:

  MUSEVİLERİN ROK AŞANA BAYRAMINI KUTLADI

  "Musevilik inancının en önemli dini bayramlarından biri olan Roş Aşana, Musevi vatandaşlarımıza kutlu olsun. Farklılıkları zenginlik olarak gören, temel insan haklarına büyük önem veren, tüm etnik ve dini grupların yüzyıllardır barış içinde bir arada yaşamalarına imkan sunan bir geleneğin mensubu olan bizler, tüm vatandaşlarımızın kendi kültür, din ve geleneklerini özgürce yaşayabilmelerinden gurur duyuyoruz.

  Musevi takvimine göre 'yılbaşı'nı simgeleyen Roş Aşana'da Musevi vatandaşlarımızın kendi gelenekleri doğrultusunda yaptıkları kutlamaları da bu coğrafyanın zenginlikleri arasında görüyoruz.

  İSRAİL'İN HAREM-İ ŞERİF'TEKİ ZULMÜNÜ KINIYORUM

  Bununla birlikte, Roş Aşana öncesinde İsrail güvenlik güçlerinin Harem-i Şerif'te Müslümanların yaralanmasına yol açan müdahalelerini şiddetle kınıyor; gerilimin artmasını beraberinde getiren bu zulmü kaygıyla karşılıyoruz. Türkiye'de farklı dinlerin müntesiplerinin beraberce yaşadıkları barış ortamının Kudüs'te ve bölgede hakim olması temennisi eşliğinde, Musevi vatandaşlarımıza Roş Aşana münasebetiyle esenlik dileklerimi sunuyor, kendilerini en kalbi duygularımla selamlıyorum"

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir