Euro
10.322
0.03%
Dolar
8.8141
-0.04%
Altın
496.21
0%
Borsa
1.392
0.51%
Bitcoin
382.983
-1.24%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan suç duyurusu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa'da yayınlanan Le Point dergisi yayın direktörü Etienne Gernelle ve yazarı Romain Gubert hakkında suç duyurusunda bulundu.
  • AA
  • 25.10.2019 - 11:55
  • Güncelleme : 25.10.2019 - 11:55
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan suç duyurusu

  Fransa'da yayınlanan Le Point dergisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı manşetine taşıdı.

  DERGİDEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A HAKARET

  Derginin son sayısı, 'Etnik temizlik, Erdoğan'ın metodu' kapağıyla çıktı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafının üzerine ise 'yok edici' yazıldı. Ayrıca dergide, "O'nun Kürtleri katletmesine ve Avrupa'yı tehdit etmesine izin mi vereceğiz?" sorusu soruldu.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dan suç duyurusu #1

  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN SUÇ DUYURUSU

  Bu olayın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa'da yayınlanan Le Point dergisi yayın direktörü Etienne Gernelle ve yazarı Romain Gubert hakkında suç duyurusunda bulundu.

  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AVUKATINDAN AÇIKLAMA

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın'ın, müvekkili Erdoğan adına Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği 11 sayfalık suç duyurusu dilekçesinde, söz konusu derginin 24 Ekim'deki sayısının kapağında Erdoğan'ın fotoğrafı kullanılarak Fransızca hakaret edildiği belirtildi.

  Şüphelilerin, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 299. maddesinde düzenlenen "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçunu işlediği bildirilen dilekçede, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan yürütülecek soruşturma ve kovuşturmalarda Türk adli makamlarının, hukuken yetkili ve görevli olduğu ifade edildi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dan suç duyurusu #2

  HAKLARINDA KAMU DAVASI AÇILACAK

  Emsal mahiyetteki Yargıtay içtihatları gözetildiğinde, atılı suçun yasal unsurlarının gerçekleştiği hatırlatılan dilekçede, şüphelilerin kullandığı ifadelerin düşünce ve ifade hürriyeti çerçevesinde, siyasi tartışma içindeki bir görüş olarak değerlendirilmesinin de mümkün olamayacağı vurgulandı.

  Şüpheliler Etienne Gernelle ve Romain Gubert'in, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alarak yazdıkları yazıyla Erdoğan'ın onur, şeref ve saygınlığını rencide edici ifadeler kullandığı işaret edilen dilekçede, haklarında kamu davası açılması talebinde bulunuldu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir