Euro
9.4914
0.1%
Dolar
7.9479
-0.05%
Altın
463.26
0.28%
Borsa
1.335
0.69%
Bitcoin
145.209
-3.97%
9ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 9 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: İmkanlarımızı seferber ettik

  2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla mesaj yayımlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Çocuklarımızın iyi bir eğitim alması için bütün imkanlarımızı seferber ettik." dedi.
  • DHA
  • 08.09.2019 - 12:47
  • Güncelleme : 08.09.2019 - 12:47
  Cumhurbaşkanı Erdoğan: İmkanlarımızı seferber ettik

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla mesaj yayımladı.

  NİTELİKLİ İNSAN GÜCÜ

  Erdoğan, kalkınma ve ilerleme yolunda, Türkiye'yi hedeflerine ulaştıracak en temel gücün eğitimli, nitelikli insan gücü olduğunu bildirdi. Bu anlayışla, eğitimin her zaman öncelikli meselelerinden biri olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

  "EĞİTİMDE ULAŞTIĞIMIZ SEVİYE MEMNUNİYET VERİCİ"

  "Genç ve dinamik bir nüfusa sahip olan, gelişme yolunda önemli mesafe kat eden ülkemizin, başarılı ilerleyişini sürdürebilmesi ve 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için eğitim yatırımlarının artırılması, eğitimdeki kalitenin yükseltilmesi ve çağın gereklerine uygun olarak eğitim anlayışının yenilenmesi elzemdir. Özellikle son dönemde hayata geçirilen uzun vadeli politikalar ve verilen büyük emekler sonucunda eğitim alanında ulaştığımız seviye memnuniyet vericidir."

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: İmkanlarımızı seferber ettik #1

  "BÜTÜN İMKANIMIZI SEFERBER ETTİK"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:

  "Geleceğimizin teminatı çocuk ve gençlerimizin iyi bir eğitim alması, kaliteli bir meslekî eğitimin yanı sıra, gelişmeye ve araştırmaya açık bir bakış açısına sahip olabilmeleri, özgüveni yüksek, millî ve manevi değerlerine bağlı nesiller yetiştirilmesi için bütün imkanlarımızı seferber ettik. Tüm çocuk ve gençlerimizin fırsat eşitliği içinde eğitim- öğretim olanaklarından faydalanabilmesi için çalışmaya, özel sektör temsilcilerinin ve hayırsever vatandaşlarımızın da desteğiyle, eğitim alanında önemli atılımlar gerçekleştirmeye, bu alanda yeni reformlarla günün ihtiyaçlarına uyum sağlamaya devam edeceğiz. Başta ailelerimiz olmak üzere, çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz, okul idarecilerimiz ve eğitim camiasının tüm mensuplarının hedeflerimize ulaşma yolunda, devletimize destek vermeleri ve güç birliği yapmaları bizler için büyük önem taşımaktadır. Bu düşüncelerle, 2019-2020 eğitim öğretim yılında öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere bütün eğitim camiamıza başarılar diliyor, tüm vatandaşlarımı en kalbi duygularla selamlıyorum."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir