Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Trabzon konuşması
Ajanslar

ERDOĞAN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon'da gerçekleşen toplu açılış töreninde halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

24 ayrı eser, 153 trilyonluk yatırımTrabzon'a tüm Türkiye'ye hayırlı olsun. Gidilmedik ilçe yok. Biz size sevdalıyız. Bizim size aşkımız var. Biz dertliyiz dertli. Dağları deldik. Ferhat olduk. Çünkü Şirin'e kavuşmamız lazımdı. Siz Şirin'siniz Şirin..

"BİZ YAVUZ'UN, FATİH'İN TORUNLARIYIZ"

Siz tünellerden geçiyorsunuz birileri konuşuyor bir dikili ağacınız olsun be. Utanmadan bunların eseri yok diyorlar. elinize dilinize dursun be. Biz Yavuz'un, Fatih'in torunlarıyız.

Biz ceddini inkar edenlerden değiliz. Onlar bu topraklarda mücadelenin tarihini yazdılar. Onları yaşatmayacağız da kimi yaşatacağız. Üçüncü köprü de bitiyor. Dünyanın en geniş köprüsü. 4 geliş 4 gidiş, ortasında da hızlı tren geçiyor. Nerelerden nerelere geldik. İman böyle bir şeydir işte.

Üniversiteye gidemeyen çocuklarımızın ayağına üniversiteyi getirdik. Biz sadece rabbimizin huzurunda eğiliriz. Kimileri Pensilvanya'nın karşısında eğilir. Kimisi paranın önünde eğilir. Ama biz Allah'tan başka kimsenin karşısında eğilmeyiz.

"7 HAZİRAN SEÇİMLERİ FARKLI OLACAK"

12 yılda Trabzon'a verilen yatırım ve destek 13.5 katrilyon. 7 Haziran seçimleri için kardeşlerimiz büyük bir heyecan duyuyor. 7 Haziran farklı olacak.

"BAŞKANLIK SİSTEMİ DEDİKÇE ÇILDIRIYORLAR"

Ben başkanlık sistemi dedikçe daha da çıldırıyorlar. Önlerinde CHP ve HDP bölücü ve paralel örgüt aynı yerde saf tutmuşlar. Bunların hedefinde ne var? İmam hatip var. Kabe var.

DİYANET'İN ARABASI

Bölücü örgütün arkasındaki parti Taksim'i Kabe'ye benzetiyor. Eski Türkiye koalisyonu kurdular. Hedeflerinde Diyanet, imam-hatipler ve Kabe var. Diyanet'in arabası 1 milyon TL değil. Diyanet İşleri'ne bu arabanın daha kalitelisi gerekidr. Diyanet İşleri Başkanlığımıza laf uzattırmayacağız.

CHP eğitimde 1+8+4 diyor. Yani bu söyleyince İmam-Hatiplerin orta bölümünü kapatıyorsun. Kızlarım bu ülkede üniversiteye gidemedi. Başlarını açmadıkları için başka ülkede okumak zorunda kaldılar. Ben dertli babayım 4 evladım da imam hatip mezunuydu. Onlar bu çileyi çekti. Benim evlatlarım bu ülkenin vatandaşı değil mi? Sosyal faaliyetlerle bulunurlar.

PARALEL YAPI

MGK'da karar çıkarttık. Legal görünüm altında illegal örgüt çalışması yapan örgütler içinde Paralel Yapı da var. Suçun yoksa çık gel. Neden gelmiyorsun? Şimdi bunların elamanları da yurtdışına kaçıyor. Neden kaçıyorsun? Kalsana burada.

"SSK'DAKİ DÖNEMİNİ DE BİLİYORUZ"

İş yok diyorlar, var. Ama iş beğendiremiyoruz. Çünkü devlette iş istiyorlar.  Özel sektörde ki iş değil mi? Memur işçi ayrımını kaldırmamız gerekiyor. İşsizlere iş vereceğim diyor. Biz senin SSK'daki dönemini de biliyoruz. Hastaneler pislikten geçiniyordu.

Nerede minareler yükseliyorsa bundan rahatsız oluyorlar.