Petrol
93.66
0.77%
Euro
18.2951
0.10%
Dolar
17.9495
0.01%
Altın
1.019
0.24%
Borsa
298
2.29%
Bitcoin
426.120
-1.56%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 25 C
  Cüneyt Özdemir'den Ayşe Arman'a: Seviş-soyun-yaz

  Cüneyt Özdemir'den Ayşe Arman'a: Seviş-soyun-yaz

  Cüneyt Özdemir: Kürtajın yasaklanmasına karşıyım bunun Ayşe Arman tarafından sömürülmesine daha çok karşıyım.
  • 07.06.2012 - 10:49

  Cüneyt Özdemir den Ayşe Arman a: Seviş-soyun-yaz #1

  Ayşe Arman ile Cüneyt Özdemir arasındaki kürtaj polemiği tam gaz devam ediyor. Hürriyet gazetesindeki köşesinde Cüneyt Özdemir'e "Utan Cüneyt" diye seslenen Arman'a Özdemir'den cevap geldi: "Kürtajın yasaklanmasına karşıyım bunun Ayşe Arman tarafından sömürülmesine daha çok karşıyım"

  İşte Özdemir'in o yazısı..

  SEKSİ GAZETECİLİK DALININ TEK ÜYESİ

  Başını kadınların çektiği kürtaj karşıtı kampanyaları Türkiye'de son yılların en ciddi kadın hareketlerinden biri olarak görüyorum. Bu yüzden sulandırılması, sömürülmesi, şahsileştirilmesine tepki gösteriyorum. Bunu yapanların başında her zamanki gibi 'seksi gazetecilik' dalının dünyadaki tek üyesi Ayşe Arman geliyor.

  ALT TARAFI GİYİNİKMİŞ

  Ayşe Arman her zamanki gibi fırsat bu fırsat diyerek meseleye kendiyle başlıyor, kendiyle bitiriyor. Dün gazetede yayınladığı fotoğraf bunun en somut göstergesi. Türkiye'nin dört bir tarafından kadınların tüm iyi niyet ve samimiyetleri ile katıldığı bir kampanyanın son ürünü olarak gayet şuh bir şekilde, elbette bol photoshop süzgecinden geçmiş bir fotoğrafını yayınlayıp bu kampanyaya 'güya' destek oluyordu. Memelerinin üst kısmına yazdığı 'Benim Bedenim Benim kararım' yazılı fotoğrafını meğerse biz yanlış 'algılamışız'. Sazanlık yapmışız. Kötü niyetliymişiz. Zira Ayşe Arman'ın alt tarafı giyinikmiş.

  GOOGLE GİRİN "AYŞE ARMAN SOYUNDU" YAZIN 46 BİN SONUÇ ÇIKIYOR

  Google'a girip 'Ayşe Arman soyundu' diye yazdığınızda karşınıza 46.000 sonuç çıkıyor. Görsel ögelere girip Ayşe Arman'ın çıplaklık külliyatında kısa bir gezinti yaptığınızda maaşallah dünyanın en soyungan gazetecisini karşınızda buluyorsunuz. Afrika çöllerinden, 5 yıldızlı otel odalarına kadar Ayşe Arman'ın soyunmadığı yer kalmamış. Soyunma (ve photoshop) işini o kadar abartmış ki şu aralar İstanbul'da olan Madonna görse kıskanır! Tabii bu fotoğraf kısmı, işin bir de yazı kısmı var. Her ne kadar Ayşe Arman'ın cinsellik takıntısının kökenlerini Türk psikiyatrlarına emanet etsek de, bugüne kadar cinsellik üzerine yazmadığı bir haber, sevişmeleri üzerine anlatmadığı bir detay kalmadığının ne yazık ki farkındayız. Yıllardır sevgililerinden kocalarına kadar cinsel hayatı ile ilgili bilmediğimiz hemen hiçbir şey bırakmadı. Üstelik bu detayları Hürriyet gibi ana akım bir gazetede öylesine şehvetle ve istekle anlattı ki kimi zaman yüzümüz kızararak okuduk, kimi zaman yayınlayanlar adına utandık. Kendisini yaratıklandıran Gepetto Baba'sı da bir kaç sayfa ötesinde aynı düzeyde aynı seviyede cinsellik alemlerinde turladığı için kimse de itiraz edemedi.

  Yani gerçekten ortada bir algı var. Bizzat Ayşe Arman'ın yıllardır gözümüze soktuğu fotoğrafları ve yazıları ile oluşturduğu ucuz bir 'cinsellik' algısı bu.

  KÜRTAJ TARTIŞMALARINI SÖMÜRMEK

  Yanlış anlaşılmasın Ayşe Arman'ın bu tür 'özel hayat' yazılarına, her geçen yıl dozu daha da artan photoshoplu fotoğraflarına da karşı değilim. Teşhircilik ve sosyopatlık sınırını herkes kendisi belirler. Alan razı satan razı ise hiç kimseyi de ilgilendirmez. Ancak yıllar boyunca binbir emekle zihinlerimizde oluşturduğu bu algı sonrasında Ayşe Arman'ın kürtaj tartışmalarını sömürmeye kalktığında bu algı bize de bir kaç kelime etme hakkını doğrurur. Zira Ayşe Arman'ın cinselliği kendi isteği ile bir kamu malına dönüştürmesini, gazetecilik mesleğini kendi cinselliği ile sömürmesini yıllarca stand-up gazeteciliğinin market reyonundaki çıplak bir öğesi olarak belletildik. Bu filmi her defasında izlediğimizde 'demek bu kadarı da olabiliyormuş' dedik. Sustuk. Oysa cin şişeden çıktı bakın. Amiral gemisinde yarım sayfa cambazlık gösterilerini cinsellik teşhirini hayır amaçlı gazetecilik olarak 'artık' yutturamıyorsunuz. Bu tür numaraları yemeyen, yemediği gibi yüzünüze tokat gibi çarpan birileri de çıkıveriyor. Ayşe Arman'ın paniklemesi, saldırganlığı ve ne halt yiyeceğini bilememesi tam da buradan kaynaklanıyor.

  BAHANEYLE SOYUNUP TEŞHİR ETMEK

  Dün twitter'a sadece Ayşe Arman'ı kast ederek yazdığım 'Bedenim Benimdir' bahanesi ile her fırsatta soyunup bizlere teşhir etmelere doyamıyorsan, o beden pek de senin olmuyor' cümlesinin ardında işte böyle bir Ayşe Arman algısı ve altyapısı yatıyor.

  UTAN AYŞE DİYECEK HALİM YOK

  Kürtaj yasakları tartışması Ayşe Arman'ın alıştığımız cinsellik sömürülerinden birine 'daha' bırakılmayacak kadar ciddi bir tartışmadır. Utanç kelimesini mesleğe başlarken sözlüğünden çıkartan birine bu saatten sonra UTAN AYŞE ARMAN diyecek halim yok.

  SEVİŞ, SOYUN, YAZ

  Gazetecilik adına yaptıkların karşısında zaten yıllardır biz yeterince utanıyoruz. O yüzden Ayşe Arman bu tartışmaları kendi cinsel takıntılarına kurban etmesin yeter! Hayatta en iyi bildiği işi yapmaya devam etsin...

  Sevişmeye, soyunmaya, yazmaya aynen devam Ayşe!

  Cüneyt Özdemir den Ayşe Arman a: Seviş-soyun-yaz #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir