Cüneyt Ünal ailesiyle buluştu

Cüneyt Ünal ailesiyle buluştu

Cüneyt Ünal, ailesiyle buluştu! Suriye'de esir tutulan Gazeteci Cüneyt Ünal, Ankara'ya geldi.

Ünal, CHP Hatay milletvekilleri Hasan Akgöl, Mevlüt Dudu, Refik Eryılmaz ve Ankara Milletvekili Levent Gök'ün de bulunduğu 9 kişilik heyet ile Ankara'ya geldi.

AİLESİYLE BULUŞTU

Ünal'ın babası Hikmet Ünal, annesi Arife Ünal, kardeşi Canan Ünal Akdere, erkek kardeşi Cumhur Ünal, yeğenleri ve diğer yakınları, üzerinde Türk bayrağı bulunan otomobillerle Esenboğa Havalimanı'na geldi.

Baba Ünal, Esenboğa Havalimanı VIP salonunun girişinde gazetecilerin sorusu üzerine en sevdiği yemekleri yapıp oğullarına getirdiklerini söyledi. CHP Çankaya İlçe Başkanlığından bir grup da VIP salonu önünde ellerinde parti bayraklarıyla heyeti bekledi.

90 GÜNLÜK AĞIR ŞARTLAR

Ünal, ailesi ile görüştükten sonra yaptığı açıklamada, çok heyecanlı olduğunu belirterek, ''90 gün boyunca tek başıma kaldım. 2 metrekarelik bir hücrede, bir battaniyeye sarılı, betonun üzerinde yattım. Tek başımaydım. Odamda pencerem bile yoktu, ışığım bile yoktu, kendime ait herhangi bir şeyim yoktu'' dedi.

Kendisini ailesine kavuşturan CHP milletvekillerine ve sivil toplum kuruluşu üyelerine, kameraman arkadaşlarına, basın mensuplarına teşekkür eden Ünal, ailesine kavuştuğu için çok heyecanlı olduğunu dile getirdi.

İstanbul'a giderek kızına kavuşacağını ifade eden Ünal, gittiğinde kızının çok küçük olduğuna dikkati çekti. Ünal, ''Pıtır pıtır sesleri hücredeki boşlukta kulaklarımda yankılanıyordu'' diye konuştu.

Ünal'ın annesi Arife Ünal, bir soru üzerine oğluna yaptığı dolmaları da getirdiğini, çok mutlu olduğunu söyledi.

Kesilen kurbanın kanı, açıklama sırasında yengesi tarafından Ünal'ın alnına sürüldü. Ünal, daha sonra ailesiyle hasret gidermek üzere VIP salonuna geçti.