Petrol
97.94
-0.07%
Euro
18.4129
0.07%
Dolar
17.944
0.07%
Altın
1.039
-0.03%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
439.303
-0.72%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C
  Darbeciler hakim karşısına çıkıyor

  Darbeciler hakim karşısına çıkıyor

  Darbeyi planlayan FETÖ'cü generaller mahkemeye götürülürken; alanda toplanan vatandaşlar, Akın Öztürk'e idam ipi fırlattı.
  • Ajanslar
  • 22.05.2017 - 07:08

  Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişiminde Genelkurmay Karargahı'nda yaşananlara ilişkin 221 sanıklı çatı davanın tutuklu sanıkları duruşma salonuna götürülmek üzere cezaevinden çıkarıldı.

  Sincan Ceza ve İnfaz Kurumundan jandarma komandoları eşliğinde çıkarılan Akın Öztürk, Mehmet Partigöç, Mehmet Dişli, Gökhan Şahin Sönmezateş ve İlhan Talu'nun aralarında bulunduğu sanıklar, dava nedeniyle cezaevi önünde toplanan ve ellerinde Türk bayrakları bulunan çok sayıda vatandaş tarafından protesto edildi.

  DARBECİLER HAKİM KARŞISINDA -GALERİ

  Darbeciler hakim karşısına çıkıyor #1

  AKIN ÖZTÜRK'E İDAM İPİ ATTILAR VİDEO

  "İDAM İSTERİZ"

  Vatandaşlar, sanıklara doğru "İdam isteriz", "Vatan hainleri", "FETÖ'nün uşakları" diye bağırdı.

  Protestocular, "Bu millet ihanet edeni unutmaz", "Vatan haini FETÖ", "Katil FETÖ",  "Dursun bu hayasızca AKIN" yazılı dövizler taşıdı ve tekbir getirdi.

  AKIN ÖZTÜRK'E İDAM İPİ ATTILAR

  Bu sırada sanıkların üzerine urgan atıldı.

  Darbeciler hakim karşısına çıkıyor #2

  FOTOĞRAF: Darbeciler halkın önünden geçirilerek mahkeme salonuna götürüldü.

  GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

  Yaklaşık bir ay sürmesi beklenen çatı davanın ilk duruşması için Sincan Cezaevi Yerleşkesi'nde olağanüstü güvenlik önlemleri alındı.

  Cezaevi yerleşkesi ve çevresinde, uçuşa yasak alan uygulaması sürecek. Uçaksavarlar, tam dolum halinde tutulacak. Keskin nişancı sayısı artırılacak. Dava boyunca cezaevi kampüsünde jandarma komando ve cezaevi personelinden oluşan bin 500 kişilik ekip görev yapacak.

  Darbeciler hakim karşısına çıkıyor #3

  Duruşma salonu ve cezaevi etrafı, "arı" tabir edilen ve yerden çıplak gözle görülmeyen mini kameralarla gözetlenecek. Kameralar, cezaevi içindeki koğuş binalarından yerleşkeye bitişik haldeki duruşma salonuna kadar sanıkların getirileceği araçları havadan takip edecek.

  Darbeciler hakim karşısına çıkıyor #4

  Darbeciler hakim karşısına çıkıyor #5

  Darbeciler hakim karşısına çıkıyor #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir