Davulla zurnayla askere gidiyorlar

Davulla zurnayla askere gidiyorlar

Türkiye Doğu'dan gelen şehit haberleriyle sarsılırken, bir yandan da çiçeği burnunda Mehmetçikler duygusal görüntülerle vatani görevlerine uğurlanıyor.

Bursa caddelerinde ve terminalinde asker konvoyları düzenlenirken, bayrağa sarılı halde vatan görevine uğurlanan gençlere moral için teröre lanet sloganları atılıyor. 1992'ye 3 tertip askerler, silah altına alınmaya başlandı. Gündem şehitler ve terör olayları olunca asker uğurlama törenlerinde de duygusal anlar yaşanıyor. Anneler, babalar, kardeşler askere gönderdikleri yakınlarıyla zor da olsa vedalaşırken, arkadaşları ise onları yalnız bırakmıyor.

FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

TERÖR BİR AN ÖNCE BİTİRİLMELİ

Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali, her gece onlarca Mehmetçiğin vatani görevine uğurlanma törenine şahitlik ediyor. Bursalı Mesut Ozan da terminalden arkadaşları ve ailesi tarafından duygusal bir vedalaşmayla yolcu edildi. Bursalı gençler, terör örgütü aleyhine sloganlar atarken, bir an önce terörün bitirilmesi gerektiğini dile getiriyor. Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin önünde trafik sıkışıklığı sebebiyle zaman zaman kavgalar da yaşanıyor. İki grup arasında yaşanan kavga kameralara yansırken, olayın büyümesi araya girenlerin yardımıyla önlendi.