Euro
15.4304
0.63%
Dolar
13.6184
1.35%
Altın
794.0730
1.01%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
571.372
-0.34%
3ºC
İstanbul
Açık 3 C

  Davutoğlu: Bir Hasan gitti bir Hasan geldi

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır'da Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahiplerine kurban dağıtırken vahşice öldürülen ve bir erkek çocuğu dünyaya gelen Hasan Gökgöz'ün ailesine hem başsağlığı hem de gözaydınlığı diledi.
  • 13.11.2014 - 03:07
  Davutoğlu: Bir Hasan gitti bir Hasan geldi

  Davutoğlu: Bir Hasan gitti bir Hasan geldi #1

  Başbakan Davutoğlu, Diyarbakır'da bir dernek tarafından hazırlanan kurban eti paketlerini yoksullara dağıtırken IŞİD bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilerde bir grubun saldırısına uğrayarak hayatını kaybeden 3 gençten Gökgöz'ün (26) babası Mehmet Gökgöz ile telefonda görüştü.

  Gökgöz, AA muhabirine, kendisini arayan Başbakan Davutoğlu'nun başsağlığı dilediğini söyledi.

  Davutoğlu: Bir Hasan gitti bir Hasan geldi

  "BİR HASAN GİTTİ, BİR HASAN GELDİ; İNŞALLAH ŞEHİTTİR"

  Başbakan'ın görüşmede, başsağlığının yanı sıra dünyaya gelen torunu için de gözaydınlığı dileyerek, "Bir Hasan gitti bir Hasan geldi. Bu çocuk onun yerini doldurdu. İnşallah babası şehittir. Tebrik ediyorum, gözünüz aydın" dediğini belirtti.

  Gökgöz, Başbakan'a oğlunun katillerinin bir an önce yakalanması gerektiğini söylediğini, bunun üzerine Başbakan'ın da kendisine "Çalışmamız devam ediyor, olayla ilgileniyoruz en kısa zamanda bulacağız" ifadelerini kullandığını belirtti.

  "ZİYARETİNİZE GELECEĞİM"

  Gökgöz, görüşmelerinde Başbakan'ın hem eşine hem de gelinine selamını ilettiğini aktararak, şöyle konuştu:

  "Başbakan, 'Eşim de sizlere selam söylüyor. Diyarbakır'a geldiğimde ziyaretinize geleceğim' dedi. Ben de, 'Size her zaman kapımız açık. Bekliyoruz, çayımızı içmeye buyurun, gelin' dedim."

  Davutoğlu: Bir Hasan gitti bir Hasan geldi #2


  Görüş Bildir