Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
411.000
-0.67%
20ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 20 C
  Davutoğlu: Suriyelilerin yollarda ölmesini istemiyoruz

  Davutoğlu: Suriyelilerin yollarda ölmesini istemiyoruz

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suriyeli sığınmacıların temsilcileri ile yaptığı görüşme sonrası konuştu.
  • AA
  • 19.09.2015 - 22:12

  Davutoğlu: Suriyelilerin yollarda ölmesini istemiyoruz #1

  Davutoğlu, görüşme sonrası şu açıoklamalarda bulundu:

  "Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda Suriyeli mülteciler konusunun gündem maddesi olmasını sağlayacağız. Hükümet başkanlarına da şahsi bir mektupla sizin meselelerinizi hem aktaracağım hem de çağrıda bulunacağım. Dünya liderlerine göndereceğim mektupla, sizi kabul etmeleri çağrısında bulunacağım"

  Davutoğlu: Suriyelilerin yollarda ölmesini istemiyoruz #2

  "Sizden ricam, bu eylemle dünyaya sesinizi duyurdunuz, artık normal hayata dönmeniz, Pazartesi akşamına kadar eylemi sonlandırmanız. Bayramda sizi gitmek istediğiniz şehir ve kamplarda misafir etmek için her türlü imkanı seferber edeceğiz. Biz Suriyelilerin Ege Denizi'nde ya da yollarda ölmesini istemiyoruz"

  Davutoğlu: Suriyelilerin yollarda ölmesini istemiyoruz #3

  "DÜNYA LİDERLERİNE MEKTUP YAZACAĞIM"

  Davutoğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye'deki Suriyeli sığınmacıların temsilcileri ile görüştüğünü, pazartesi gününe kadar eylemleri sonlandırmalarını rica ettiğini belirtti.

  "Suriyeli kardeşlerimiz seslerini dünyaya duyurdu. Artık normal hayata dönmeleri gerekiyor" ifadesini kullanan Davutoğlu, açıklamasında şunları kaydetti:

  "Aylan bebeğin acısı hala yüreklerimizde. O günden beri ben de Cumhurbaşkanımız da dünya liderleri ile konuşup konuyu gündemde tutuyoruz. Suriyelilere kapısını açan ülkelere gitmek isteyenleri göndermeye hazırız ama maalesef bugüne kadar hiçbir ülkeden teklif gelmedi. Uluslararası toplumun kayıtsız kaldığı Suriyelilerin sesi olmak için dünya liderlerine mektup yazacağım. Özellikle kadın ve çocukların çektiklerini dile getirmek için Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda Suriyelilerin sesi olacağım. Türkiye, dünyanın gözlerini kapattığı Suriye'deki insanlık dramına asla sessiz kalmayacak."

  Davutoğlu: Suriyelilerin yollarda ölmesini istemiyoruz #4

  Davutoğlu: Suriyelilerin yollarda ölmesini istemiyoruz #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir