Petrol
97.1
0.05%
Euro
18.3863
-0.15%
Dolar
17.8681
-0.01%
Altın
1.027
-0.25%
Borsa
283
-1.57%
Bitcoin
434.920
5.08%
25ºC
İstanbul
Çok bulutlu 25 C

  Davutoğlu'ndan hüzünlü Yaşar Kemal mesajı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, yazar Yaşar Kemal'in vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.
  • AA
  • 28.02.2015 - 21:02
  Davutoğlu'ndan hüzünlü Yaşar Kemal mesajı

  Davutoğlu ndan hüzünlü Yaşar Kemal mesajı #1

  Başbakanlık Basın Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakan Davutoğlu, yazar Yaşar Kemal'in vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

  Başbakan Davutoğlu mesajında, büyük yazar, büyük sanatçı Yaşar Kemal'i kaybetmekten duyduğu hüznü ifade edecek kelime bulmakta güçlük çektiğini belirtti.

  CUMHURİYET İLE AYNI YAŞTA

  Yaşar Kemal'in, Anadolu'nun ruhunu Köroğlu, Dadaloğlu, Karacaoğlan çizgisinde coşkuyla yansıtan ve modern edebiyat imkanlarıyla büyük bir romancı ve hikayeci olarak dile getiren, büyük bir usta olduğunun altını çizen Davutoğlu, Yaşar Kemal'in Cumhuriyet ile aynı yaşta olduğunu vurguladı. Başbakan Davutoğlu, mesajında şunları söyledi;

  ÜLKESİNE KARŞI DUYDUĞU SORUMLULUK ONU ÖZEL YAPTI

  "Söz söylemenin zor olduğu zamanlarda evrensel bir aydın duyarlılığıyla hem muhalif tavrını koruması, hem de gerçeği sakınmadan ifade etmesi; yazar ve sanatçı olarak Yaşar Kemal'in ülkesine karşı duyduğu sorumluluk, onu çok özel ve saygın bir konuma taşımıştır.

  Kürt kökenli bir aydınımız ve ülke meselelerinde söyleyecek çok sözü olan Yaşar Kemal'i, Çözüm Süreci nihai aşamaya gelmeden sonsuzluğa uğurladığımıza üzülürken, birlik beraberlik ve kaderdaşlığımız yolunda kat ettiğimiz mesafenin onu memnun ettiği umuduyla teselli buluyoruz.

  TÜM MİLLETİMİZE BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUZ

  Ülkemizin çok önemli bir değeri olan, dünya edebiyatına ölümsüz eserler kazandıran Yaşar Kemal'e Allah'tan rahmet niyaz ediyor, aile yakınları başta olmak üzere sevenlerine ve bütün milletimize başsağlığı diliyorum."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir