Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
479.986
1.34%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 23 C

  Davutoğlu'ndan Taksim saldırısıyla ilgili açıklama

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstiklal Caddesi'ndeki canlı bomba saldırısıyla ilgili taziye mesajı yayımladı.
  • 19.03.2016 - 18:38
  Davutoğlu'ndan Taksim saldırısıyla ilgili açıklama

  Taksim İstiklal Caddesi'nde meydana gelen canlı bomba saldırısında 3 İsrail 1İranlı 4 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırısı sonrası yaptığı güvenlik toplantısının ardından taziye mesajı yayınlayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, şunları söyledi:

  TAVRIMIZIN DOĞRU OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ

  "Hiçbir ayrım gözetmeden doğrudan insanı hedef alan bu menfur saldırıyı gerçekleştiren canileri, onları böyle insanlık dışı bir eyleme azmettiren ve destekleyen her türlü ihanet odağını, ülkem, milletim ve hükümetim adına lanetliyorum. Bu acı olay sebebiyle milletçe hepimiz derin bir acı içindeyiz. Bu alçakça saldırıda hayatını kaybedenler için taziyelerimi iletiyor, yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu acı olay tavrımızın doğru olduğunu bir kez daha gösterdi. Saldırının kurbanları arasında birçok ülke vatandaşı var. Olayla ilgili soruşturma sürüyor, olay en kısa sürede aydınlatılacak.

  GÖRDÜK Kİ HEDEF İNSALIKTIR

  Bu olay vesilesiyle bir kere daha gördük ki terörün hedefi bütün insanlıktır, insanların yaşama hakkıdır. Dünyanın dört bir tarafından gelen mesajlar, bu acının dünyanın her yanındaki insanlarca paylaşıldığını ve terörün gerçek yüzünün bütün dünyada görülmeye başlandığını ispat ediyor.

  HİÇBİR TERÖR ODAĞI CANİCE SALDIRILARIYLA AMACINA ULAŞAMAYACAK

  Hiçbir terör odağı böyle canice saldırılarla amacına ulaşamayacak. Terör tümüyle sona erinceye kadar mücadelemiz aynı azim ve kararlılıkla devam edecek. Olayla ilgili soruşturma çok yönlü olarak büyük bir dikkatle sürdürülüyor. Olayın en kısa zaman içinde aydınlatılacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ülke olarak bu zor zamanları birbirimize kenetlenerek, birlik olarak aşacağız"  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir