Davutoğlu'nun AKİM töreni konuşması
ensonhaber.com

da

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Merkezi'nde, AK Parti İletişim Merkezinin (AKİM) '2 Milyon Gülen Yüz Ödül Töreni'nde konuştu.

Burada, Devlet Bahçeli'nin Türkeş'e yönelik sözlerini eleştiren Davutoğlu "Sayın Bahçeli dün yaptığı açıklamada, bu tavrı tarihin yazacağını söylüyor. Tarih, sorumluluktan kaçanları da yazacak. Tarih, millet beka mücadelesi verirken 'Hayır, hayır, hayır' diyenleri de yazacak." diye konuştu.

"TARİH SENİ DE YAZACAK"

"Sayın Bahçeli'nin tutumuna gelince ...Bize millet ana muhalefet görevi verdi diyen Bahçeli'dir. Yeni fikirlere imkan vermeyen Bahçeli'dir. CHP ile görüşmelerde hedefe ulaşılamayınca Bahçeli ile görüşmede yaptığımız 4 teklife hayır diyeceğini söylemiştir. Müzakereye başlamadan 'Sayın Başbakan sizinle koalisyon kurmayız, azınlık hükümetine destek vermeyiz, erken seçime destek vermeyiz' Tüm formülleri hayır diyen Bahçeli'dir. Meclis içinde her ihtimale sayın Bahçeli hayır demiştir. Gelin birlikte hayırlı yola çıkalım dedik. Şerin tersi anlamında hayırlı yol dedik ama Bahçeli yanlış anladı herhalde ret anlamında hayır dedi.

Evet diyen Sayın Tuğrul Türkeş'e huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Bütün bu baskılara karşı, Anayasa'nın gereğini, siyasi ahlakın ve böyle bir kritik dönemde devlet adamı ahlakının gereğini gösterdiği için Sayın Türkeş'e bir kez daha teşekkür ediyorum. Sayın Türkeş büyük baskı altına alında, dirayetle direndi. Sayın Bahçeli dün yaptığı açıklamada, bu tavrı tarihin yazacağını söylüyor. Tarih, sorumluluktan kaçanları da yazacak. Tarih, millet beka mücadelesi verirken 'Hayır, hayır, hayır' diyenleri de yazacak."

Davutoğlu: Baskıya boyun eğmeyen Türkeş'e teşekkür ediyorum VİDEO

Davutoğlu'nun AKİM töreni konuşması

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

"Büyük hareketler çığır açıcı özellikleriyle kendilerini gösterirler. Bizim gönlümüz halk için atar ve halk için çalışır. Ak Parti bir misyon hareketidir, bu davaya gelen gemilerini yakarak gelir.

TÜRKİYE'Yİ HÜKÜMETSİZ BIRAKMAYIZ DEDİK

27 Ağustos 2014'ten bu güne 1 yıl geçti. Bu kötümser ve problem bekleyen spekülasyonlara karşı Ak Parti'den tek bir fire olmadı. Türkiye'yi hükümetsiz bırakmayacağımızı ve yönetim boşluğuna izin vermeyeceğimizi söyledik.

Son günlerde yaşanan gelişmelere atıfta bulunmak istiyorum. 7 Haziran sonrası kritik süreçten geçiyoruz. Biz Türkiye'yi hükümetsiz bırakmayacağız dedik. Türkiye'de kaosun oluşmasına imkan vermedik.

Davutoğlu: Savaşı başlatan PKK'ya Kandil'de bedel ödettik VİDEO

BEDEL ÖDETTİK

7 Haziran seçimlerinden sonra kim saldırıları başlattı? Kim polislerimizi şehit etti? Kim Suruç'ta vatandaşlarımızı katletti? Biz bedel ödetmeye kararlıyız. Savaşı başlatan PKK'ya Kandil'de bedel ödettik. 32 vatandaşımızı katleden DHKP'ye Suriye'de bedel ödettik.

Yine dünya ekonomik krizden geçerken Türkiye'de krizin önlenmesi için elimizden gelen her şeyi yaptık. Dün 4.5G ihalesinde 13 milyon hazinemize girdi.

BAHÇELİ'NİN TUTUMU

Sayın Bahçeli'nin tutumuna gelince ...Bize millet ana muhalefet görevi verdi diyen Bahçeli'dir. Yeni fikirlere imkan vermeyen Bahçeli'dir. CHP ile görüşmelerde hedefe ulaşılamayınca Bahçeli ile görüşmede yaptığımız 4 teklife hayır diyeceğini söylemiştir. Müzakereye başlamadan 'Sayın Başbakan sizinle koalisyon kurmayız, azınlık hükümetine destek vermeyiz, erken seçime destek vermeyiz' Tüm formülleri hayır diyen Bahçeli'dir. Meclis içinde her ihtimale sayın Bahçeli hayır demiştir. Gelin birlikte hayırlı yola çıkalım dedik. Şerin tersi anlamında hayırlı yol dedik ama Bahçeli yanlış anladı herhalde ret anlamında hayır dedi. Şerin tersi anlamında hayırlı yol dedik ama Bahçeli yanlış anladı herhalde ret anlamında hayır dedi.

Sizin adınıza hiç birinize yanlış bir şeyi söylemem dedim. Şunlara şunlara hayır dediniz teyit ediyor musunuz dedim. Evet hayır diyorum teyit ediyorum dedi. Bu milletin hükümete ihtiyacı var. Bütün yollar kapanınca Cumhurbaşkanı tarafından tarafıma seçime gitmek için hükümet kurma görevi tevdi edildi. Tüm bunlara rağmen genel başkanlarla yinede görüşürüm dedim maalesef telefonlarımızı bile kapatırız dediler.

GÜNEŞ MOTEL'İ KİMİN YAPTIĞI BELLİ

Bize Güneş Motel yakıştırması yapanlar kusura bakmasınlar. Bize siyasi ahlak dersi verenler kendi geçmişlerine baksın. Özellikle de Güneş Motel benzetmesi yapanlara sesleniyorum, o Güneş Motel'i kimin yaptığı belli. Güneş Motel CHP zihniyetinin ürünüdür. Hiçbir zaman biz bu oyunların içinde olmadık."