Petrol
112.52
0.43%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.243
-2.15%
20ºC
İstanbul
Güneşli 20 C

  Davutoğlu'nun Dışişleri Bakanlığı'ndaki veda konuşması İZLE

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan seçilen Ahmet Davutoğlu, Dışişleri Bakanlığı'nda veda konuşması yaptı.
  • 28.08.2014 - 12:36
  Davutoğlu'nun Dışişleri Bakanlığı'ndaki veda konuşması İZLE

  Davutoğlu nun Dışişleri Bakanlığı ndaki veda konuşması İZLE #1

  Ak Parti'nin yeni genel başkanı ve Türkiye'nin yeni Başbakanı Ahmet Davutoğlu, 5 yıldır sürdürdüğü Dışişleri Bakanlığı görevine veda etti. Davutoğlu, Dışişleri Bakanlığı binasına giderek, personel ile vedalaştı.

  Davutoğlu'nun Dışişleri Bakanlığı'ndaki veda konuşması İZLE

  Davutoğlu'nun veda konuşmasının satır başları;

  "Çok değerli yol arkadaşlarım, biraz önce hepinizle tek tek vedalaştık. Bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı için en büyük onur Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olmaktır. Bugün sond eğil ama en azından bu görevin sonu anlamına geliyor.. Özgüvenimizi her halükarda sürdereceğiz.

  ÇOK DAHA GÜÇLÜ BİR DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI VAR

  Gerçekten bu dönemde çok ciddi bir kurumsal kapasite artışı yaşadık. Bugün mesleki ve kurumsal anlamda çok daha güçlü bir Dışişleri Bakanlığı var.

  GÖZLERİM DOLUYORDU

  Diplomat arkadaşlarımızın eşlerinden çocuklarından özür diliyorum. Bu yoğun dönemde evlerinden uzak kaldılar. Ama gurur duyduğum bri an vardı, bir geceyarısı hangi dairede kim çalışıyor diye baktığımda gözlerim dolmuştu. Hep ayakta kaldılar her birine teşekkür ediyorum. Her birinizi hep hatırlayacağız. Sizlerde sanki bir yolun sonuna gelinmiş gibi bir kanaatte bulunmayınız. Başbakanlığa geçtiğimizde görevi alacak olan arkadaşımız aynı tempoda çalışacak.

  BUGÜN BİR SON DEĞİL

  Gönül isterdi ki Musul'daki kardeşlerimizde aramızda olsun. İnşallah onlarda en kısa sürede burada olacaktır. Hem anneliği hem diplomatlığı yürüten hanım arkadaşları hiç bir zaman unutmayacağız. Her birinizin yüzlerini unutmayacağım verdiğiniz kritik kararları asla unutmayacağım. Bugün bir son değil. Görevi devir alacak arkadaşlarımız yine aynı gayretle çalışmaya devam edecektir bundan şüpheniz olmasın. Ailelerinize selamlarımı iletin sizleri onlardan uzak tuttum onlardan adıma helallik isteyin. Biz bunları güçlü bir Türkiye için yaptık."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir