Demet Akalın'ın eşini dolandıran kişiye 11 yıl hapis

Demet Akalın'ın eşini dolandıran kişiye 11 yıl hapis

Kendisini K. Otelleri ve C. Yatırım Holding’in ortağı olarak tanıtan Osman Görgülü, ünlü şarkıcı Demet Akalan'ın eşi Okan Kurt’un ailesine Esenyurt’taki Samsun Towers projesinde 75 daire sattı.

12 MİLYON 650 BİN LİRA

Taraflar, söz konusu daireler için 12 milyon 650 bin liraya anlaştı. Kurt ailesi, anlaştıkları parayı Görgülü’nün hesabına yatırdı.

ORTADAN KAYBOLDU

Ancak bir süre sonra projenin ruhsat sorunu başta olmak üzere bir dizi sorununun olduğunu fark eden aile yaptıkları sözleşmenin iptalini istedi. Kurt ailesi yaptıkları ödemenin iadesini istedi. Ancak, Görgülü’ye 2 ay kadar ulaşılamadı. Kurt ailesi konu ile ilgili, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Kurt ailesi, Mali Şube Polisi’ne bilgi vermek üzere gittiğinde ise, kendisini kardeşi İ. Görgülü olarak tanıtan kişinin gerçek adının Osman Görgülü olduğunu öğrendi.

11 YIL HAPİS CEZASI

Yürütülen soruşturma sonrası Görgülü hakkında, ‘resmi belgede sahtecilik’ ve ‘dolandırıcılık’ suçlaması ile iddianame hazırlandı. Av. Sema Aydın ve Fatih Savaş'ın Kurt ailesi adına açtığı dava İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Osman Görgülü’nün yargılandığı davada, müşteki olarak Okan Kurt’un babası ve Abdi Kurt ve dolandırılan bir başka isim Hacı Ali Akın yer aldı. Mahkeme, bugün 13’üncü duruşması yapılan davada kararını açıkladı. Görgülü, 11 yıl hapis cezasını çarptırıldı.