Euro
8.9645
-1.03%
Dolar
7.4006
-0.86%
Altın
444.47
0.63%
Borsa
1.569
0.28%
Bitcoin
258.700
-6.76%
4ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 4 C

  Demirtaş Beyaz'a sert çıktı: Kıvırma

  Programında yaşananlardan dolayı özür dileyen Beyaz'ı eleştiren Selahattin Demirtaş, "Böyle kıvırarak bu ülkede kimse huzuru bulamaz" dedi.
  • 13.01.2016 - 10:46
  Demirtaş Beyaz'a sert çıktı: Kıvırma

  Demirtaş Beyaz a sert çıktı: Kıvırma #1

  Beyazıt Öztürk'ün programında yaşananlardan dolayı özür dilemesine tepki gösteren Demirtaş, "Böyle kıvırarak, 'barış' dedik diye çıkıp özür dileyerek ülkede kimse huzuru bulamaz" dedi.

  "HEPİMİZ CANI GÖNÜLDEN DESTEKLEDİK"

  Özür dileyenlerin yaşanan şiddetten dolayı yarın yakınma haklarının olmadığını kaydeden Demirtaş, "Şiddetin parçası olmuşlardır artık. Artık bu savaşın bir parçası olmuşlardır, barışın değil. Barış bedel ödemeyi gerektirir. Hükümetler geçmiş dönemde barış sözcüğünü ağzından düşürmüyorlardı. 'Analar ağlamasın' onların sloganıydı. Hepimiz canı gönülden destekledik. Analar ağlamasın, evlatlarımız ölmesin. Çözüm sürecini bunun için destekledik. Ben yanmazsam, sen yanmazsan nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. O şiiri okurken herkes duygulanıyor da sıra yanmaya gelince niye kaçıyoruz" dedi.

  "SEVGİLİ BEYAZIT ÖZTÜRK..."

  Özür dileyen Beyazıt Öztürk'e de sert sözlerle yüklenen Demirtaş, "Özür dileyen program yapımcısı arkadaşa sormak istiyorum. Sevgili Beyazıt Öztürk, o şiiri okurken duygulanırsın ama o şiirin gereğini yapmaya gelince küçücük bir risk üstleneceksin, onu da yapmayıp 'ben yanmayım öteki yansın' dersen karanlıklar nasıl çıkacak aydınlığa. Vazgeçmememiz lazım özgürlük mücadelesinden" şeklinde konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir