Petrol
94.66
0.57%
Euro
18.2413
-0.72%
Dolar
17.9122
0.02%
Altın
1.022
-0.85%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
415.083
-0.25%
29ºC
İstanbul
Çok bulutlu 29 C
  Demirtaş CHP ve DSP'nin sol ittifak arayışına mesafeli

  Demirtaş CHP ve DSP'nin sol ittifak arayışına mesafeli

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, CHP-DSP birliğini "İki sağa kaymış parti solda birleşemez" şeklinde yorumladı.
  • AA
  • 06.02.2015 - 12:10

  Demirtaş CHP ve DSP nin sol ittifak arayışına mesafeli #1

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, CHP-DSP birliğine ilişkin açıklamalarda bulundu. Demirtaş, iki sağa kaymış partinin solda nasıl birliği sağlayacağını sorarak "Sol bu tarafta" dedi.

  "SOL BU TARAFTA"

  Demirtaş, solda birlik arayışı platformunun kendileriyle temas kurup kurmadığına ilişkin biri soru üzerine, "CHP ve DSP'nin solda birlik arayışı çok ilginç. Sol bu tarafta onlar başka yerde birlik arıyorlar" ifadesini kullandı.

  Demirtaş CHP ve DSP'nin sol ittifak arayışına mesafeli İZLE

  "İKİ SAĞA KAYMIŞ PARTİ"

  "İki sağa kaymış parti bir araya gelip solda nasıl birliği sağlayacaklar?" diye soran Demirtaş, "CHP ve DSP'nin toplamından solda birlik değil bir tane sol çıkmaz. Biz HDP olarak bütün sol hareketlerle, toplumda karşılığı olan güçlerle görüştük ve ikinci tur görüşmelerimizi yapıp kararlarımızı vereceğiz. Bu konuda CHP ve DSP'nin görüşme talebi yok olmasına gerek de yok. İsminde sol ve halk olan ama içinde ne sol ne de halk olan partilerle bizim ne birlik arayışımız ne de mücadele ortaklığımız olur ne de zannedersem onların böyle bir niyeti var" diye konuştu.

  CHP ve DSP solun ittifakı için paralel çalışacak

  Demirtaş CHP ve DSP nin sol ittifak arayışına mesafeli #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir