Euro
15.4280
-0.99%
Dolar
13.5192
-0.46%
Altın
789.6610
-0.71%
Borsa
2,072.93
0.11%
Bitcoin
583.617
-0.69%
3ºC
İstanbul
Açık 3 C
  Selahattin Demirtaş: Koalisyon tartışıyorsanız sayemizdedir

  Selahattin Demirtaş: Koalisyon tartışıyorsanız sayemizdedir

  Selahattin Demirtaş, partilerin koalisyona ilişkin tutumlarını eleştirerek "Şimdi koalisyon tartışıyorsanız sayemizdedir" dedi.
  • İHA
  • 19.06.2015 - 09:19

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ilk iftarını Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin iftar çadırında vatandaşlarla birlikte yaptı. Burada partilerin kendilerine karşı tutumunu eleştiren Demirtaş "Biz olmasaydık, yeni başkanlarınızı tartışıyor olacaktınız. Şimdi koalisyon tartışıyorsanız sayemizdedir" dedi.

  Selahattin Demirtaş: Koalisyon tartışıyorsanız sayemizdedir #1

  "HAKARET ETTİLER"

  Bazı partilerin milletvekillerinin, kendilerine her mikrofon uzatıldığında önce partilerine hakaret ettiğini ve daha sonra ise partilerinin meşruiyetini tartışarak konuşmalarına başladığını anlatan Demirtaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "BİZ OLMASAYDIK BAŞKANLARINIZ İSTİFA SÜRECİ YAŞIYOR OLACAKTI"

  "Onlara şunu söylemek istiyorum. Hangi parti olduğu biliniyor. Eğer HDP barajı geçemeseydi siz şu anda koalisyon falan tartışıyor olmayacaktınız. Bizim sayemizde koalisyonu tartışıyorsunuz Türkiye'de. Biz barajı geçmemiş olsaydık şu anda AK Parti'nin tahakkümü altında inliyor olacaktınız ve koalisyonu değil yeni genel başkanı tartışıyor olacaktınız. Muhtemelen genel başkanlarınız istifa süreci yaşıyor olacaktı. Ve siz yeni genel başkanlarınızı tartışıyor olacaktınız. Şimdi koalisyon tartışıyorsanız sayemizdedir."


  Görüş Bildir