Demirtaş: Nevruz'da görüntülü mesaj etkili olurdu

Demirtaş: Nevruz'da görüntülü mesaj etkili olurdu

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, gazetecilerin son dönemlerdeki gelişmelerle ve Nevruz ile ilgili sorularını yanıtladı.

"GÖRÜNTÜLÜ MESAJ ETKİLİ OLURDU"

Selahattin Demirtaş'ın açıklamalarından satırbaşları;

Nevruz'da nasıl bir çağrı yapılacak bilmiyoruz ama bugüne kadarki niyet beyanlarının çok daha güçlü biçimde vurgulanmasını bekliyoruz.

Mesajın yazılı değil görüntülü olması çağrısı vardı. Bu bizim bir beklentimiz değil, İmralı'da konuşulan bir mevzuydu. Nevruz'da görüntülü mesaj etkili olurdu. Mesaj nasıl verilirse verilsin, içeriği önemlidir.

HÜKÜMET İMRALI'DA OLANLARI İNKAR EDİYOR

Hükümet karakolda doğru söyler, mahkemede şaşar misali, İmralı'da söylenen şeyleri çıkışta inkar ediyor. Kapalı kapılarda kabul edilenleri, açık kapıya çıkığında reddediyorlar. Biz her şey rağmen barış sürecinin devam etmesi kanaatindeyiz. HDP olarak biz barış konusunda hiçbir politikaya güvenmiyoruz.

SORUN YOKSA HÜKÜMET NEDEN ADIM ATIYOR

Mahkumların nakilleri bugün yarın gerçekleşir. Bugüne kadar 2 yıldır savsaklanan adımlar var. Sürecin sağlıklı ilerlemesi açısından iyi olur. Kürt sorunu yoksa hükümet neden adım atıyor, çözüm süreci neden yürütülüyor. Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a sormak lazım.. Bunlar seçim öncesi atraksiyonlardır.