Euro
9.6786
0.06%
Dolar
8.0867
0.36%
Altın
462.13
0.38%
Borsa
1.408
0%
Bitcoin
470.000
2.62%
9ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 9 C
  Demirtaş'tan bazı HDP'lilere: Erdoğan seviciler

  Demirtaş'tan bazı HDP'lilere: Erdoğan seviciler

  Demirtaş, “Seni başkan yaptırmayacağız” sloganını eleştiren bazı eski HDP milletvekilleri için “Erdoğan sevdalısı, Erdoğan seviciler” dedi.
  • Ajanslar
  • 10.12.2015 - 08:49

  Demirtaş tan bazı HDP lilere: Erdoğan seviciler #1

  Bazıları geçmiş dönemde yöneticilik de yapan bazı HDP'li vekillerin “Erdoğan sevdalısı” olmaları nedeniyle aday gösterilmediğini kaydeden Selahattin Demirtaş ısrarlara karşın isim telaffuz etmedi. Demirtaş, Meclis'te bir grup gazeteciye gündemi değerlendirdi. Demirtaş'ın Milliyet'te yer alan açıkalamaları şöyle:

  HDP'DE ERDOĞAN'CI DAMAR

  Bazı eski milletvekillerinin, 'Seni başkan yaptırmayacağız' açıklamanızın partide tartışılmadan söylendiğine yönelik eleştirileri var?

  "Bizim parti içerisinde Erdoğan sevdalısı bir damar her zaman vardı. Bunlar gizli Erdoğancılardı aslında. Bazılarının da geçmiş dönemde yöneticilik ya da vekillik yapmış- bu heveslerini çok iyi biliyorduk.

  AKP'YE YALAKALIK YAPIYORLARDI

  Bu tipler bizden çok Erdoğan'ı sevip sayarak AKP ile ilişki kurarak, AKP'ye neredeyse yalakalık yaparak sorunun çözüleceğine inanıyordu. Zaten bunların 'eski milletvekili' olmasının nedeni de odur. Yoksa görevleri devam ederdi."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir