Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.572
0.34%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C
  Demirtaş'tan CHP'ye: Omuz omuza yürüyelim

  Demirtaş'tan CHP'ye: Omuz omuza yürüyelim

  HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na el ele verelim çağrısı yaptı, "Şehitlerimizin emri budur" dedi.
  • 13.03.2016 - 09:54

  Demirtaş tan CHP ye: Omuz omuza yürüyelim #1

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kartal Belediyesi Bülent Ecevit Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Gezi Dayanışması" etkinliğine katıldı. Burada yaptığı konuşmada, Gezi olaylarında yaralanan ve hayatını kaybedenlerin ailelerinin oluşturduğu platformun derneğe kavuşuyor olmasından memnuniyet duyduğunu, buna ellerinden gelen desteği vereceklerini söyleyen Demirtaş, sözlerine şöyle devam etti:

  "ŞEHİTLERİMİZİN EMRİ BUDUR"

  "Parlamentoda yüreği halk için, halktan yana, ezilenler için, emekten yana, ötekileştirilmişler için atan her kardeşimizin el ele vermesi lazım. CHP'de var biliyorum, partimde var biliyorum. Bugün el ele veremeyeceksek... İttifaktan söz etmiyorum, bir birleşmeden söz etmiyorum, omuz omuza, yan yana yürümekten söz ediyorum. Her yerde bunu yapmanın zamanı geldi, geçiyor. Annelerin talimatı, şehitlerimizin emri budur. Yapacaksak eğer geciktirmeyelim. Bu son derece mümkündür. Bu zor değildir, lüks değildir, tarihi bir zorunluluktur."

  CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ise "Bugün yan yana durma zamanıdır. Faşizme karşı birlikte mücadele etme zamanıdır" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir