Petrol
113
0.37%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
484.838
2.27%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C
  Demokrasi nöbetinde Başbakan Yıldırım'ı ağlatan fotoğraf

  Demokrasi nöbetinde Başbakan Yıldırım'ı ağlatan fotoğraf

  Başbakan Binali Yıldırım, demokrasi nöbetinde kamyonla erkekleri taşıyan Türk kadınlarının kendisini duygulandırdığını söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 18.07.2016 - 13:05

  Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım, demokrasi nöbeti tutarak 15 Temmuz darbe girişimini püskürten Türk milletine minnetini ve teşekkürlerini iletti.

  BAŞBAKAN YILDIRIM'I AĞLATAN KARE

  Başbakan Yıldırım, demokrasi nöbetinde kamyon kasasında erkekleri taşıyan Türk kadınlarının kendisini çok duygulandırdığını ve ağlattığını söyledi.

  Demokrasi nöbetinde Başbakan Yıldırım ı ağlatan fotoğraf #1(Fotoğrafı büyütmek için tıklayın)

  12 EYLÜL DARBESİNDE BİLE VATANDAŞLAR TARANMADI

  Darbe girişimiyle ilgili konuşan Yıldırım, şunları söyledi:

  "Bunu yapanlar akıllarınca her ayrıntıyı hesap etmişlerdir. Kimin ne göreve geleceği, tam 12 Eylül darbesinin planlaması niteliğinde bir planlama. 12 Eylül'den bunun bir farkı var. 12 Eylül darbesinde bile vatandaşın üzerine bomba atılmadı, Meclisini bombalamadı, vatandaşın üzerine kurşun sıkılmadı, Cumhurbaşkanlığını bombalamadı. Bu devletin verdiği elbiseyi giyeceksiniz, imkanlarından yararlanacaksınız, vergilerle paralarla alınan silahları gelip meydana inen Türkiye'ye sahip çıkan bu aziz milletin evlatlarının üzerine yağmur gibi atacaksınız. Bunun asla ve asla kabul edilebilir bir yanı yok.

  Bunu ancak Suriye Esed yaptı. Ben Türkiye'nin şanlı ordusunun yaptıklarının Esed'in yaptıklarıyla karşılaştırmaktan hicap duyuyorum. Gözbebeğimiz, Türkiye'nin güvenliğinin sigortası olan güvenlik güçlerimize toptancı anlayışla vatandaşlarımız kötü gözle bakmasın.

  SORUŞTURMA VE GÖZALTILAR DEVAM EDİYOR

  Bu olayın soruşturması devam ediyor, gözaltılar devam ediyor. Bundan sonra zerre kadar bir ihtimali gözardı etmeden, bütün riskli alanları kontrol etmeyi sürdüreceğiz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz ayrıştırıcı olmayalım, kucaklayalım, dostluk halkasını güçlendirelim. Gün bir olma, beraber olma, hep beraber Türkiye olma günüdür. Demokrasiye sahip çıkma azmi azalmasın, artarak devam etsin. Tehdit tektir. Tehdit Türkiye'nin geleceğidir. Türkiye'nin geleceğinde herkes söz sahibidir. AK Parti, CHP, MHP ve HDP bütün herkes söz sahibidir.

  208 ŞEHİDİMİZ VAR

  145 sivil, 60 polis, 3 asker toplam 208 şehidimiz, 1491 yaralımız var"

  Demokrasi nöbetinde Başbakan Yıldırım'ı ağlatan fotoğraf VİDEO


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir