Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
470.819
-2.48%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  Destina Peri Parlak'ın acı hikayesi

  Ankara saldırısından dakikalar önce sosyal medyadaki hesabından fotoğraf paylaşan Destina Peri Parlak, terör saldırısının hedefi oldu.
  • 14.03.2016 - 09:35
  Destina Peri Parlak'ın acı hikayesi

  Ankara Kızılay'da otobüs durağına bomba yüklü araçla yapılan intihar saldırısında 37 kişi hayatını kaybetti, 16'sı ağır 122 kişi de yaralandı. Saldırıda olay yerinde olanlardan birisi ise Destina Peri Parlak adındaki genç kızdı.

  DURAKTA OTOBÜS BEKLİYORDU

  Dakikalar önce bir arkadaşı tarafından sosyal medyada görüntüleri paylaşılan Destina Peri Parlak, kanlı saldırı sırasında durakta otobüs bekliyordu. Saldırıdan sonra genç kızın olay yerinde yerde yattığını gösteren f otoğraflar paylaşıldı.

  Destina Peri Parlak ın acı hikayesi #1

  ACI HABER SABAH GELDİ

  Acı haber ise sabah saatlerinde geldi. Ankara'daki saldırıda hayatını kaybedenlerin isimlerinin yer aldığı listede Destina Peri Parlak'ın da adı vardı.

  "HERKES TARAFINDAN ÇOK SEVİLİYORDU"

  Peri'nin babasının, annesi hamileyken hayatını kaybettiğini belirten Fizik öğretmeni Ali Çiper, "Hayatta birbirlerinden başka kimseleri yoktu" dedi. Çiper, "Peri çok çalışkandı, başarılı bir öğrenciydi. Her şeyden önce çok kibardı. Herkes tarafından çok seviliyordu. Biz öğretmenleri de kimseleri olmadığını biliyor ve yakından ilgileniyorduk. Milletçe başımız sağ olsun. Oğlumun sınıf arkadaşıydı. Peri'nin yerinde oğlum da olabilirdi. Allah, annesine, arkadaşlarına ve sevenlerine sabır versin" diye konuştu.

  Destina Peri Parlak ın acı hikayesi #2

  "DÜNYANIN EN SAF İNSANIYDI"

  Peri'nin okul arkadaşı Erdem Çiper de "O, dünyanın en saf insanıydı. Adı gibi periydi. Çok başarılıydı ve bir sürü hayali vardı. Çok ama çok üzgünüm" ifadelerini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir