Devlet Bahçeli Afrin operasyonunu değerlendirdi
ensonhaber.com

E

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kızılcahamam'da Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu ve TBMM Grubu ortak toplantısının kapanış oturumunda yaptığı konuşmada Afrin'de gerçekleştirilen "Zeytin Dalı Operasyonu"nu değerlendirdi.

MHP lideri, "Artık terör örgütü PYD-PKK'ya Afrin'in tabut, Menbiç'in mezar olması sonuna kadar desteklediğimiz milli hedeftir." diyerek operasyona destek verdi.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları:

"SURİYE'DEKİ AĞIR SORUNLARIN MÜSEBBİBİ ABD'DİR"

"2 gün evvel ABD'nin 1000'e yakın PKK'lı haini Tel Abyad'a naklettiği haberi düşmüştür. Suriye'nin kuzeyindeki ağır sorunların müsebbibi ABD'dir. Kanlı müttefikler ise ABD, PYD, PKK'dan müteşekkildir.

Afrin tasallutla abulak altına alınmıştır. Ülkemize yönelen tehditleri en aza indirmek amacıyla tesis edilecek hilal şeklindeki güvenlik kuşağı bir an önce sağlanmalı ve icra edilmelidir. Gelişmeler karşısında ne kadar isabetli tespitler yaptığımız kabul edilecektir. Türkiye şu anda sınırlarımızın diğer yakasından kaynaklanan muazzam bir tehdit dalgasındadır.

"AFRİN'DE ANKARA'NIN KUYUSU KAZILMIŞTIR"

Arrin'de terör devletinin provaları yapılmaktadır. Amanos Dağları Afrin'e açılan penceredir. Hain ve kanlı eylemlerini gerçekleştirmişlerdir. Afrin'de Ankara'nın kuyusu kazılmıştır. Halep'in bu ilçesi terörizmin esaretinden kurtarılırsa Suriye'nin kuzeyinde hainlerin barınma ihtimali kalmayacaktır.

"YILDIRIM GİBİ HAİNLERİN TEPESİNE İNDİ"

Cumhurbaşkanı Kütahya'da Afrin operasyonunun başladığını ilan etmiştir. Zeytin Dalı isimli askeri harekat yıldırım gibi hainlerin tepesine inmiş ve icra edilmiştir. Türk jetleri meşru müdafaa sınırları içinde 7 ayrı bölgedeki hedefleri teker teker yok etmiştir.

Devlet Bahçeli Afrin operasyonunu değerlendirdi VİDEO

"PKK'YA ARTIK AFRİN TABUT, MENBİÇ MEZAR OLACAK"

Türkiye uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarını kullanarak, Artık söz bitmiş hareket aşamasına geçilmiştir. 108 hedef başarı ile imha edilmiştir. Sivillerin zarar görmemesi için azami dikkat ve hassasiyet gösterilmiş gösterilmeye de devam etmiştir. Artık terör örgütü PYD-PKK'ya Afrin'in tabut, Menbiç'in mezar olması sonuna kadar desteklediğimiz milli hedeftir.

"ÜLKÜCÜ HAREKET İHTİYAÇ OLURSA AFRİN'İN BOĞAZINA ÇÖKECEKTİR"

Bunun başka yolu kalmamıştır. Ya Afrin yıkılsın, ya teröristler yakılsın. Bilinsin ki Kerkük'e 5 bin bozkurtla gidecek kadar gemileri yakan ülkücü hareket ihtiyaç hasıl olursa binlerce gönüllüsü ile Afrin'in boğazına çökecektir. Yetmedi Menbiç'e gök gürlemesini andıran imanla sel gibi akacaktır. Gözümüz karadır, zira mevzubahis vatandır. Kahraman Mehmetçik yalnız değildir. Hükümet yalnız değildir, MHP yanındadır. Enerji kaynaklarının denetim ve kontrolü de suyun altında bekletilen gündem başlıkları arasındadır.

"BM SÖZCÜSÜ KADEME KADEME BÜYÜYEN MİLLİ ENDİŞELERE ACABA NE DİYECEKTİR"

Bu durum uluslararası hukuka göre suçtur. BM Sözcüsü kademe kademe büyüyen milli endişelere acaba ne diyecektir. Hükümet haklı olarak kamuoyunu hazırlamıştır. Ülkemizin uluslararası hukuktan doğan hakları paylaşılmıştır.

Türkiye tüm dünyanı dikkatini Afrin'e çekmeyi başarmıştır. ABD Dışişleri Bakanı Türkiye'nin kaygılarına kulak verdiklerini açıklamak durumunda kalmıştır. Madem yakın işbirliği diyorsunuz o zaman ne arıyorsunuz Suriye'de. Ayağımıza dolaşmayın başka bir şey istemeyiz. Hem Türkiye ile stratejik ortak olup hem de PYD-PKK-YPG ile ortaklık kurmak cinayet, ihanettir. Türk milleti bu tuzağa düşmez, bu zehri yemez. Bu ülkenin Suriye'den çekilme ihtimali şimdilik yoktur. İran'ın kuzey hattı planına itiraz edenler, terörün Suriye'nin kuzeyden sürdürmek istediği vandallığı hangi mazeretle desteklemektedir. Bu ahlaksızlık değil midir?

"ABD BARDAĞI TAŞIRMIŞTIR"

ABD verdiği hiçbir sözde durmamıştır. En son olarak sözde Kuzey Ordusu'nu kurmaya kalkarak bardağı taşırmıştır. Türkiye'nin teröristleri yakaladıkları yerde imha etmesi ertelenemez bir görevdir. İnancım odur ki Afrin, darmadağın edilecektir. Bundan kaçış, kurtuluş yoktur.

Afrin operasyonu gündeme gelince CHP'nin genel başkanı ve yöneticilerini öfke sarmıştır. Herhalde 1920'li yıllarda yaşasaydı yine diplomasi diyecek, yine çakacak, yine maskesi düşecekti. CHP Genel Başkanı'nın PYD-PKK hoşgörüsü basbaya zillettir, alnına sıçrayan bir kara lekedir. Gayri milli siyaset budur. Dalından kopan, kökünden savrulan CHP'nin hız ve yönünü bundan böyle Türkiye düşmanlarının estireceği düşman belirleyecektir. Gazi Mustafa Kemal'in mirasına kurt düşürülmüştür.

Kefenle karşılayan arkadaşlarını gönder diyor. CHP Genel Başkanı konuşur da yedekleri durur mu? HDP operasyona karşı çıkarken, İP'liler de 'Operasyona bu kadar heveslisiniz, kendi çocuklarınızı gönderin' demiştir. Alın birini vurun öbürüne. Bir madalyonun iki yüzü gibiler. Bunlar milletimize öylesine yabancıdır ki, bağımsızlık için 80 milyonun aynı anda kefen giyecek kadar bayrak sevdasına sahip olduğunu bilmeyecek kadar da cahildirler."