Euro
10.7617
0.14%
Dolar
9.2841
0.25%
Altın
527.05
0.12%
Borsa
1.413
0.21%
Bitcoin
574.592
2.88%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C
  Devlet Bahçeli Meral Akşener'i devre dışı bırakırım dedi

  Devlet Bahçeli Meral Akşener'i devre dışı bırakırım dedi

  Devlet Bahçeli, Meclis Başkanı adaylığı için Meral Akşener'in isminin sık geçmesi üzerine tepki gösterdi: "Akşener'i devre dışı bırakırım."
  • Ajanslar
  • 12.06.2015 - 11:59

  Devlet Bahçeli Meral Akşener i devre dışı bırakırım dedi #1

  Hürriyet ve Milliyet gazetelerinin Ankara bürolarını ziyaret eden MHP lideri Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

  Meclis Başkanı adayının Ekmeleddin İhsanoğlu veya Meral Akşener olacağı söylentilerinin sorulması üzerine "Bu şekilde söylenen isimlerden hoşlanmam" diyen Bahçeli, ismi sık geçeni devre dışı bırakacağını söyledi:

  MERAL AKŞENER'İ DEVRE DIŞI BIRAKIRIM

  "Bu şekilde söylenen isimlerden hiç hoşlanmam, ismi geçeni de devre dışı tutarım. Meral Akşener’i eğer çok sık kullanırsanız, o devre dışı kalır haberiniz olsun. 80 milletvekilimiz var, her şeyde Meral Akşener. Bu, o zaman başka bir şey var burda demektir. Onun için bir Meclis açılsın."

  Devlet Bahçeli Meral Akşener i devre dışı bırakırım dedi #2

  Bahçeli'nin konuşmalarından satır başları;

  ÖNCELİĞİNİZ SÜREÇSE GELMEYİN

  "Önceliğiniz çözüm süreci ise bize gelmeyin" diyen Bahçeli, "AK Parti’nin süreçten vazgeçmesi halinde masaya oturmaz mısınız?" sorusuna şöyle yanıt verdi:

  "Normalleşmiş bir siyasi ortam, normalleşmiş bir siyasi parti, normalleşmiş bir Cumhurbaşkanı ortaya çıktıktan sonra oturulur, konuşulur."

  HDP'Yİ YOK FARZ EDİYORUZ

  "HDP ile bir araya gelmemiz mümkün değildir" diyen Devlet Bahçeli, "CHP, MHP, azınlık hükümeti hangisi olursa. MHP’nin HDP ile aynı amaç doğrultusunda faaliyet alanına girmesi söz konusu değildir. MHP bu tuzağa düşmez. Kapalıyız. Çünkü HDP’yi yok farz ediyoruz" diye konuştu.

  KOALİSYON İHTİMALİ

  ‘CHP’nin koalisyon teklifiyle gelmesi’ ihtimali sorulan Bahçeli, iki partinin kazandığı toplam vekil sayısının azlığına dikkat çekti:

  "132 + 80 = 212. 212 ile Türkiye’nin bu kadar sorunlarının olduğu bir dönemde çok cılız bir hükümet olur. Hele hele Oslo süreci halen devam ederse, AKP ile HDP’nin oyuncağı olan bir CHP’yi düşünmek dahi istemiyorum."

  ERKEN SEÇİM CESARET İŞİ

  ‘Koalisyon mu, erken seçim mi bekliyorsunuz’ sorusuna Devlet Bahçeli, "Erken seçim cesaret işidir. O cesaret de MHP’de var" yanıtını verdi.

  SEÇİMİN KAYBEDENİ ERDOĞAN'DIR

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 'erken seçime yatkın olup olmadığı' hakkında görüşü sorulan Bahçeli, "Seçimin kaybedeni Erdoğan’dır" yorumunu yaptı.

  Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Deniz Baykal'ı da eleştirdi. Bahçeli, ''Seçim sonuçlarını başta Erdoğan doğru yorumlamalı. Beştepe’den çıkıp Çankaya’da 1071 rakımına gelip anayasal çerçevede kendisine şöyle bir yuva yapması lazım'' dedi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir