Euro
9.4482
-0.07%
Dolar
7.8242
-0.09%
Altın
456.49
-0.07%
Borsa
1.325
3.25%
Bitcoin
150.175
-0.55%
6ºC
İstanbul
Sağanak yağış 6 C
  Anketçilerin yorumu: MHP oy kaybedecek

  Anketçilerin yorumu: MHP oy kaybedecek

  MHP lideri Devlet Bahçeli’nin koalisyon sürecindeki tavrı, uzmanlara göre MHP’ye önümüzdeki seçimlerde oy kaybettirecek.
  • Haber Merkezi
  • 19.08.2015 - 08:10

  Anketçilerin yorumu: MHP oy kaybedecek #1

  Uzmanlara göre seçmen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli koalisyon sürecindeki tavrının faturasını ilk seçimde MHP’nin önüne koyacak. Akşam'ın haberine göre birçok araştırma şirketi Bahçeli'nin oy kaybedeceği konusunda hemfikir..

  ORC

  - Mehmet Murat Pösteki (ORC Yönetim Kurulu Başkanı): MHP tabanı AK Parti'yle koalisyon kurmasına sıcak bakıyordu. MHP’nin bundan dolayı önemli ölçüde oy kaybedeceğini düşünüyorum.

  GENAR

  - Mustafa Şen (GENAR Araştırma Şirketi Genel Müdürü): Seçmen, Bahçeli’nin bu uzlaşmaz tavrını not etti. Bunun faturasını ilk seçimde MHP’nin önüne koyacaktır.

  SETA

  -  Yrd. Doç. Dr. Nebi Miş (SETA Siyaset Araştırmaları Direktörü): Terörden kazanan bir partiyim diyor ve ona göre siyaset geliştiriyor. Seçmen yarın HDP’ye bakanlıkların verildiği bir iktidarın hesabını soracaktır.

  GAZİ ÜNİVERSİTESİ

  - Doç. Dr. Erdinç Yazıcı (Gazi Üniversitesi Öğretim üyesi): Beklenti MHP’nin daha sağduyulu bir yol izleyeceği şeklindeydi. Seçimden bu yana ortaya konulan politika herkesin kafasını karıştırdı. MHP tabanında da bir rahatsızlık yaratacaktır.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir