Petrol
112.3
1.19%
Euro
17.6108
0.48%
Dolar
16.6356
0.66%
Altın
977.16
0.86%
Borsa
2552
0.89%
Bitcoin
349.109
-2.79%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C

  Devlet Bahçeli'den Başbakan Davutoğlu'na şahin benzetmesi İZLE

  Parti grubunda konuşan MHP Lideri, yayın yasağı konusunda eleştirdiği Davutoğlu için "Her fırsat ve zeminde doğan görünümlü şahin otomobil gibi ses çıkarmaktadır" dedi.
  • 02.12.2014 - 11:18
  Devlet Bahçeli'den Başbakan Davutoğlu'na şahin benzetmesi İZLE

  Devlet Bahçeli den Başbakan Davutoğlu na şahin benzetmesi İZLE #1

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulunuyor. Bahçeli'nin hedefinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve iktidar partisi var. Yayın yasağı konusunda Başbakan Davutoğlu'nu eleştiren Bahçeli "Tuhafımıza giden başka bir konu ise eski bakanlarla ilgili yayın yasağı konulmasıdır. Başbakanın bu gelişmelerden haberim yok demesi kendisi ve üslubu kadar kara mizahtır. Başbakan Davutoğlu her fırsat ve zeminde doğan görünümlü şahin otomobil gibi ses çıkarmaktadır" şeklinde konuştu.

  Bahçeli: Davutoğlu Doğan görünümlü Şahin gibi İZLE

  Bahçeli'nin açıklamalarından satırbaşları;

  Bir insanın doğuştan ya da sonradan bedensel ruhsal yetenekleri kaybetmesi bir engele maruz kaldığının işaretidir. Engelli olmak yetersizlik olarak değerlendirilmemelidir. Kaldı ki engelli hakları engelli kardeşlerimizin engelsiz fertler gibi eşit haklara sahip olması için vardır. Bu pozitif ayrımcılık herkes tarafından kabul edilmelidir. 3 Aralık Dünya Engelliler günü hepimize fırsat verecektir. Vicdan muhasebesi yapmak için 3 Aralık dönüm noktasıdır. Engelli olmanın kayıp ve kusur olmadığını bıkmadan anlatmalıyız. Engelli vatandaşlarımızı hatırlamak için 3 Aralık'ı beklemek hakkaniyetli bir tutum değildir. Engelli olmayı dışlanmak ve ayrı tutulmak için bir bahane olarak görmek insani olmayacağı gibi ahlakla da bağdaşmayacaktır.

  KADIN-ERKEK EŞİTLİĞİ

  Kadın-erkek arasındaki eşitliğin asırlar önce Türk milletinde imrenecek seviyede olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bugün hasretini çektiğimiz ne varsa geçmişimize damga vurmuştur. Milletimiz Avrupa'da kadınların cadı avına tabi tutulup diri diri yakıldığı dönemlerde insan olmanın şerefini yaşıyordu. Türk kadını devlet yönetiyor, cephelerde mücadele veriyordu. Gerek dinimizin buyrukları, gerekse kültür mirasımız kadına saygı konusunda nasıl bir maziden geldiğimizi kanıtlamaktadır. Bugün gelişmiş ülke kategorisinde olan ülkelerin 1930'larda Cumhuriyet'in kadınlara verdiği seçme seçilme hakkını kadınlara çok gördüğü unutulmamalı. İşgal yıllarının en ızdıraplı günlerinden birinde İstanbul'da yapılan bir toplantıda ''Kim demiş bir kadın küçük şeydir, bir kadın belki de en yüksek şeydir'' sözleri bir kadına aittir.

  "HANIMEFENDİLERİN ALKIŞLARI BİZİ ÜZMÜŞTÜR"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan 24 Kasım günü hem de kadınların yüzüne baka baka 'Kadınla erkeği eşit duruma getiremezsiniz' demiştir. Bizi üzen ise bu sözlerin sarf edildiği salonda bulunan hanımefendilerin Erdoğan'ın sözlerini alkışlamalarıdır.

  "YA FITRATA, YA PARALELE ARACISIZ BAĞLANMAKTADIR"

  Bu anlayışa hanımefendilerin destek vermesi yürek yaralayan bir durumdur. Değer nedir bilmeyen, değerli olmayı tanımayan birisinin eş değerden ne anladığı muammadır. Devletin en tepesinde cinsiyetçi körlüğe sahip birinin bulunması talihsizliktir. Erdoğan 17-25 soygununu fıtratına uygun bulmuştur. Soma'da 301 madencinin kaybı işin fıtratıdır. Erdoğan sıkıştıkça ya fıtrata ya paralele ya başörtüsüne aracısız bağlanmaktadır. Nasılsa inanan çoktur. PKK ile pazarlık yapmak fıtrata ters değildir. Kaçak saray yaptırmak, bu sarayı millete yaptırıyorum derken komandolara teslim etmek fıtrata uygundur. Biz böyle fıtratı tanımayız, böyle bir fıtratın fitne olduğunu söylemekten de hicap duymayız.

  "RÜŞVETÇİLERE KOL KANAT GERİLMİŞTİR"

  Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını elde edişinin 80. yılında tüm kadınlarımıza sağlık, mutluluk içinde geçecek bir ömür diliyorum. 2014'ün bitişine sayılı günler kalmıştır. Siyasi ve ekonomik belirsizliklerle karamsar ve kayıp bir yıl olmuştur. Yapıcı çabalarımıza rağmen siyaset tıkanmış çözüm üretme kabiliyetinden uzaklaşmıştır. Bu yıl içinde 2 seçim yapılmasına rağmen siyasi ve toplumsal tansiyon normalleşememiştir. Toplumsal hoşgörü zehirlenmiştir. Adalete darbe vurulmuş rüşvet ve rüşvetçilere kol kanat gerilmiştir. Bunların yanında ekonomik tablo ise yıkımı işaret etmektedir. Villada para eritemeyen, gemi yüzdüren milyar dolarlar içinde yüzen evlatlar talihlidir de milletimizin milyonlarca gencinin cebinde 5 para yoktur.

  DAVUTOĞLU'NA DOĞAN GÖRÜNÜMLÜ ŞAHİN BENZETMESİ

  Türk milletin geleneğinde emanete ihanet yoktur. Hediye almak sünnettir ancak rüşvet almanın cezası bellidir. Tuhafımıza giden başka bir konu ise eski bakanlarla ilgili yayın yasağı konulmasıdır. Başbakanın bu gelişmelerden haberim yok demesi kendisi ve üslubu kadar kara mizahtır. Başbakan Davutoğlu her fırsat ve zeminde doğan görünümlü şahin otomobil gibi ses çıkarmaktadır. Kendisi ses konu ve vücut dile kopyadır. Ezberlediği ifadeleri milletimize yedirmeye çalışmaktadır.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir