Euro
15.4887
-0.39%
Dolar
13.6503
-0.27%
Altın
783.51
-0.17%
Borsa
2.005
0%
Bitcoin
699.530
-1.45%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C
  Devlet Bahçeli'den erken seçim sinyali

  Devlet Bahçeli'den erken seçim sinyali

  MHP Lideri Bahçeli, seçim sonuçlarının ardından konuştu.
  • Haber Merkezi
  • 08.06.2015 - 00:38

  Devlet Bahçeli den erken seçim sinyali #1

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2015 Genel Seçim sonuçlarına ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

  "Milli iradenin tercihine saygı duyuyoruz. Vahşice uygulanan aldatma ve karalamalara karşı yeni bir tablo belirmiştir. Herkes, bu yeni tabloyu dürüstçe okumalıdır."

  "Hiçbir parti tek başına iktidar kuracak çoğunluğu sağlayamadı."

  "Erdoğan'ın başkanlık propagandası amacına ulaşamadı."

  "Erdoğan görevine devam edecekse anayasal sınırlarda kalmalı."

  "AKP'deki ciddi erimenin müsebbibi, Erdoğan'ın yasa tanımaz hırçın üslubu olmuştur. Erdoğan ağır bir yenilgi almıştır."

  "Milletimizin birliğe ihtiyacı vardır. Ülkemizin toparlanması ve yüklerinden kurtulması acilen sağlanmalıdır."

  Devlet Bahçeli'den erken seçim sinyali İZLE

  "MHP SEÇİMDEN ALNININ AKIYLA ÇIKMIŞTIR"

  "Türkiye, risk ve belirsizliğin yükseldiği bir durumdadır. Türk milleti AKP'den kurtuluş sürecini başlatmıştır. MHP oyunu yüzde 33 arttırmıştır. Partimiz seçimlerden anlının akıyla çıkmıştır: 31 yeni vekil çıkardık. MHP, adım adım hedefine ilerlemektedir. Hiçbir engel yolumuza çıkamayacaktır. Partimizin başarısını küçültmeyi, sulandırmayı aklından geçirmek isteyen kim varsa yanlıştadır. Bugün AKP kaybetmiş, Türkiye kazanmıştır. Türkiye için yeni bir dönem başlamıştır."

  "Birliğini koruma noktasında MHP, her zamankindan çok daha azimlidir. Fedakar teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Aziz vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Her şeye rağmen seçim sonuçlarının ülkemize, demokrasimize hayırlı olmasını diliyorum."

  "ERKEN SEÇİM YA DA KOALİSYON"

  "Televizyonlarda uzun zamanlardan beri araştırmacı, yazar, düşünür olanlar, Türkiye'ye yeni senaryolar çizmeye çalışanlar, seçimler netleşmeden tek başına AKP'nin iktidar olamayacağını varsayarak koalisyon tartışması başlatmak istemişlerdir. Şimdi zannediyorum yeni senaryolar üzerinden Türkiye meşgul edilecektir. Türkiye'de anayasa geçerlidir. Seçimlerde eğer bir siyasi parti tek başına iktidar olamıyorsa diğer siyasi partilerle nasıl bir çalışmaya girileceğine dair geçmişte tecrübeler vardır."

  "Cumhurbaşkanı TBMM'de bir vekili görevlendirebilir. Sayın Ahmet Davutoğlu'nun görevlendirilmesi gerekir. Davutoğlu Meclis'teki partilerle görüşmeye başlayacaktır. Şunlarla şu koalisyon olsun diye dayatmalarda bulunmak doğru değil. Bir defa tek başına siyasi iktidar oluşmamışsa, ülkeyi istikrarsızlığa sevk etmemek için bir koalisyona ihtiyaç duyuluyorsa bunun uyumlu bir koalisyon olması gerekir. AKP çözüm sürecini yürütüyor. Birinci koalisyon başlangıcından bu yana birliktelikleri devam eden AKP-HDP koalisyonudur. AKP-HDP arasındaki örtülü işbirliğini kamufle etmek, Türkiye'yi erken seçime şartlandırmak bir siyasi ahlaksızlıktır. Çözüm süreciyle ilgilenen ileri demokrasiden yana olan, partilerin bir koalisyonunu düşündüğünüzde alın AKP, CHP ve HDP'yi bir araya getirebilirsiniz."

  "Bunları şu anda gayri resmi rakamlarla ifade edersek. AKP 258+HDP 79: 337 milletvekiline dayalı güven oyuna sahip, anayasa değişikliği yapabilen bir temsil var."

  "AKP+HDP+CHP koalisyonunda ise 469, yüzde 78.9 orana dayalı bir geniş tabanlı koalisyon olur. Böyle bir yapılan içinde MHP şerefi ve haysiyetiyle ilkeli ve dürüst davranışıyla çok güzel mecliste denetimi esas alan Ana Muhalefet görevini üstlenmeye de hazırdır. Bunların hiçbirinde sonuç alınamıyorsa Türkiye'yi AKP'nin azınlığına mahkum etmeye gerek yoktur. O zaman da erken seçime gideriz."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir