Petrol
92.2
-0.15%
Euro
18.2562
0.06%
Dolar
17.9635
0.28%
Altın
1.024
0.25%
Borsa
2941
0.95%
Bitcoin
431.500
-0.67%
23ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 23 C

  Devlet Bahçeli'nin TBMM'deki grup konuşması

  MHP Lideri Bahçeli, "FETÖ soruşturmasında çaycıyı, çorbacıyı bırakın; kavurmacıya, tatlıcıya odaklanın" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 23.05.2017 - 10:37
  Devlet Bahçeli'nin TBMM'deki grup konuşması

  Devlet Bahçeli nin TBMM deki grup konuşması #1

  Devlet Bahçeli, TBMM'de grup toplantısında partililere hitap etti.

  Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan kısımlar şunlar;

  "F.BAHÇE'Yİ TEBRİK EDİYORUM"

  "Potada Avrupa'nın en büyük kupasını kazanan basketbolcuları, teknik ekibi, yöneticileri, taraftarı tebrik ediyorum. Avrupa şampiyonluğunu bileğinin hakkıyla kazanan Fenerbahçe'yle iftihar ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum.

  "FETÖ'YLE MÜCADELEDE HATIRLI İSİMLERİN KORUNMASINA GEREK YOKTUR"

  Hainlerin kökü kazınmadan, Türk düşmanları nefretlerinde boğulmadan aziz milletimiz huzur bulamayacaktır. FETÖ'yle mücadelede Türk devleti doğru bir çizgidedir. FETÖ tümden yok edilmeli, kaynağı kurutulmalıdır. FETÖ'yle mücadelede hatırlı isimlerin korunmasına hiç gerek yoktur. Yoksa milli vicdanlarda dipsiz kuyular açılacaktır. Bunların gözünün yaşınana bakmamak şarttır.

  Devlet Bahçeli: Haine merhamet mazluma ihanettir VİDEO

  "FETÖ'NÜN ASIL TAKIMINI GİZLEMEK EN ADİ SUÇTUR"

  221 sanıklı çatı davanın, görülmesiyle çok şey açığa çıkacaktır. Jandarma komandolar eşliğinde çıkan hainlerin darbe girişiminin beyin takımı olduğu ifade edilmiştir. Ancak, medyada fotoğrafları gösterilen FETÖ'cülere lider kadrosu yorumu getirmek arkada kalmış isimleri perdelemek demektir. Bilerek kasten FETÖ'nün ileri gelenlerini, eylem ortaklarını siyasetten iş alemine bürokrasiye kadar olanları korumaya almak en adi suçtur.

  Devlet Bahçeli nin TBMM deki grup konuşması #2

  "ÇAYCIYI BIRAKIN YILANA ODAKLANIN"

  Hükümete diyorum ki, çaycıyı çorbacıyı bırakın, yılana odaklanın. Zahire değil, zehre odaklanın. FETÖ çuvalına önüne gelen atılırsa, ihanet alttan alta beslenir, ilk fırsatta harekete geçmek üzere bilenir. Vatan kavrulmuş ama kavurmacılar aklanıyorsa, baklavacılar adaletten kaçırılıyorsa ortada kesinlikle çözülmesi gereken bir sorun var demektir. 'Himmet' dediler, terör örgütüne para topladılar. 'Hidayet' dediler FETÖ'ye kan verdiler. Haram kursağından maklube geçti ama gizli gizli haçlı taburuna yazıldıklarını saklayamadılar. Bunlar imanlı görünüp imansızlığın kitabını yazan FETÖ'nün batıl uşaklarıdır. FETÖ'nün içinde kim varsa, yakasından tutmak, yediğini içtiğini burnundan getirmek Türk devletinin tarihi görevidir. Sırtı pekmiş, bırakınız bu safsataları. Haine merhamet mazluma ihanettir. Caniye hoşgörü masumiyete karşı işlenmiş cinayettir. Gereği yapılmalıdır. Türkiye düşmanlarına acınırsa çok geçmez acınacak hale aziz Türk milleti düşer. Pensilvanyalı barbarın şer oyunu varmış; kaç yazar. ABD arkalıyor, yedirip içiriyor. Almanya iltica talebini kabul ediyormuş ne fark eder. Türk neslinin ateşe bile kök söktüren kuvvetli nefesi, yerle bir etmeye kafidir.

  "AMERİKALI BAKAN IRAK'A BAKSIN"

  Terör örgütü yandaşları ile Türk koruma heyeti arasında çıkan kavga titizlikle incelenmelidir. ABD Dışişleri Bakanı'nın 'Türk şiddeti'nden bahsetmesi nezaket içermeyen çürük bir iddiadır. Türkiye ile şiddeti birlikte kullanmak ABD'nin yeni Dışişleri Bakanı'nın ne haddi ne harcıdır. Kafasını çevirip Irak'a bakarsa oluk oluk akan masum kanları net olarak görecektir. Gerçekten merak ediyorsa Afganistan'dan Suriye'ye, Bosna'ya bakması tavsiyemizdir. Dehşete düşmesi gereken ABD Dışişleri Bakanı değil, zincire vurulan koskoca İslam alemidir.

  "TÜRK TARİHE ŞAN BIRAKMIŞ BİR UNSURDUR"

  İslami aşırılık, İslam değildir, İslam olan ise aşırı olmayacaktır. İslam'a baktığında aşırılık gören, ya bakan kör ya da bakmayan kötürümdür. ABD'li bakan ya şiddetin en anlama geldiğini unutmuş ya da Türk kime denir, onun farkına varamamıştır. Türk, şiddet değil, tarihe şan bırakmış bir şuurdur. Asırların kovuğundan pırıl pırıl parlayan şeref nişanesidir. ABD'li bakan bunu istese de anlayamaz, anlasa da itiraf edemez. Bizim geçmişimizde vahşi batı değil, merhamet vardır. Posta arabasının önüne geçenler, at hırsızlar, kızılderililerin kanına giren acımasızlık değil, soylu millet ruhu vardır. İnsanlık vicdanı buna şahittir."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir