Euro
15.5871
0.05%
Dolar
13.804
0.05%
Altın
789.62
0.04%
Borsa
1.927
0.89%
Bitcoin
699.489
-3.09%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C

  Din görevlileri cübbelerini çıkarıp kostüm giydi

  Tokat’ın Reşadiye ilçesinde müftülük koordinesinde bir araya gelen din adamları, Ramazan ayında evde kalan vatandaşlar için Hacivat-Karagöz kostümü giyerek bir dizi etkinlik düzenledi.
  • İHA
  • 17.05.2020 - 15:17
  Din görevlileri cübbelerini çıkarıp kostüm giydi

  Tokat Reşadiye Müftülüğü, korona virüs tedbirleri kapsamında evlerinde kalan başta çocuklar olmak üzere ilçe sakinleri için etkinlikler düzenliyor.

  Gönüllü din adamlarınca mahalle mahalle gezilerek bir taraftan Ramazan ayının maneviyatına uygun olarak Kur'an-ı Kerim tilaveti ve ilahiler okunurken, geleneksel gölge oyunu kahramanları Hacivat ile Karagöz kostümleri giyen din görevlilerince de çocuklar eğlendirildi.

  Din görevlileri cübbelerini çıkarıp kostüm giydi #1

  DİN GÖREVLİLERİ, ÇOCUKLAR İÇİN KARAGÖZ VE HACİVAT GÖSTERİSİ YAPTI

  Reşadiye Müftüsü Necmettin Saydan, “Koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayan siz vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bizler de bu minvalde sizleri ziyaret etmek istedik. Bugün burada değerli hocalarımız tarafından sizler için Kur'an-ı Kerim okuyacaklar. Çocuklarımız için de Karagöz ve Hacivat gösterileri olacak. Hepinize hayırlı Ramazanlar diliyorum. Evde kalmaya devam edin lütfen” şeklinde konuştu.

  Vatandaşlar, gerçekleştirilen programı evlerinin pencere ve balkonlarından takip etti. Program sonunda ise çocuklara Diyanet Çocuk dergisi ve çikolata hediye edildi.

  Din görevlileri cübbelerini çıkarıp kostüm giydi #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir