Petrol
93.49
0.12%
Euro
18.2617
0.04%
Dolar
17.9529
-0.03%
Altın
1.028
0.03%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
436.370
-0.32%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C
  Dışişleri Bakanlığı NATO'yu olağanüstü toplantıya çağırdı

  Dışişleri Bakanlığı NATO'yu olağanüstü toplantıya çağırdı

  Dışişleri Bakanlığı NATO'yu terör operasyonlarıyla ilgili olağanüstü toplantıya çağırdı
  • Haber Merkezi
  • 26.07.2015 - 19:48

  nato

  Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 20 Temmuz'da Suruç'ta meydana gelen ve 32 masum vatandaşın hayatını kaybettiği terör saldırısı başta olmak üzere, Diyarbakır'da, Şanlıurfa'da ve Kilis'te güvenlik ve emniyet güçlerine yöneltilen saldırıların akabinde artan güvenlik tehditleri karşısında tüm gerekli tedbirler alındığı ve bu kapsamda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından operasyonların icra edildiği belirtildi.

  "NATO KONSEYİ TOPLANTIYA ÇAĞRILMIŞTIR"

  Açıklamada, "Bu çerçevede, BM Güvenlik Konseyi'ne gerekli bildirimde bulunulmuş olup, üyesi olduğumuz diğer uluslararası kuruluşlar nezdinde de gerekli bilgilendirme ve girişimlerimiz sürdürülmektedir. Ulusal güvenliğimize yönelik bu son saldırılar ve tehditler üzerine terörizme karşı almakta olduğumuz tedbirler ve icra ettiğimiz operasyonlar hakkında Müttefiklerimizi bilgilendirmek ve istişarelerde bulunmak amacıyla, Kuzey Atlantik Antlaşması'nın 4. Maddesi çerçevesinde NATO Konseyi önümüzdeki hafta içinde tarafımızdan toplantıya çağrılmıştır" denildi.

  NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in başkanlığında düzenlenecek toplantının 28 Temmuz Salı günü gerçekleştirilmesinin planlandığı bildirildi.

  ERDOĞAN: "KARA OPERASYONU ŞART"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, IŞİD terörünün başladığı ilk günden bu yana özellikle uluslararası arenada kara operasyonunun şart olduğunu ifade ediyordu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir