Petrol
94.66
0.57%
Euro
18.2413
-0.72%
Dolar
17.9122
0.02%
Altın
1.022
-0.85%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
416.767
0.16%
29ºC
İstanbul
Çok bulutlu 29 C
  Dışişleri Bakanlığı: Zorunlu olmadıkça Çin'e gitmeyin

  Dışişleri Bakanlığı: Zorunlu olmadıkça Çin'e gitmeyin

  Dışişleri Bakanlığı, vatandaşları, zorunlu olmadıkça Çin'e seyahat etmemeleri konusunda uyardı.
  • AA
  • 27.01.2020 - 19:00

  Çin'in Vuhan şehrinde ortaya çıkan, ölümcül koronavirüs salgınının etkileri sürüyor. Şimdiye kadar binlerce kişiye bulaşan virüs, 106 kişinin de hayatını kaybetmesine neden oldu.

  Çin haricinde 10 ülkede daha tespit ediler virüs için ülkeler çeşitli önlemler almaya başladı.

  Dışişleri Bakanlığı da bu kapsamda bir uyarı yayınladı. Bakanlık, Türk vatandaşlarına zorunlu olmadıkça Çin’e seyahat etmemelerini tavsiye etti.

  Dışişleri Bakanlığı: Zorunlu olmadıkça Çin e gitmeyin #1

  "ZORUNLU OLMADIKÇA GİTMEYİN"

  Bakanlıktan yapılan açıklamada, Çin'in Hubei eyaletinde bulunan Vuhan şehrinde zatürreye neden olan yeni koronavirüsün (2019-nCoV), ülke çapında kamu sağlığını tehdit eden boyuta ulaştığı, vaka sayısının artış eğiliminde olduğu bildirildi.

  Açıklamada, "Bu çerçevede vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça Çin’e seyahat etmemeleri, Çin’e seyahat etmeleri halinde başta Hubei eyaleti olmak üzere vakaların yoğun olarak görüldüğü bölgelerden uzak durmaları önemle tavsiye olunur. Çin’de ikamet eden ve Çin’in diğer bölgelerine seyahat etmek zorunda olan vatandaşlarımızın sağlık önlemlerine azami riayet etmeleri, Pekin Büyükelçiliğimiz, Hong Kong, Şanhay ve Guanco Başkonsolosluklarımız ile Çin Halk Cumhuriyeti ve Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklama ve uyarılarını yakından takip etmeleri önem arz etmektedir. Vatandaşlarımızın acil durumlarda aşağıda irtibat bilgileri bulunan Konsolosluk Çağrı Merkezi (7/24), Pekin Büyükelçiliğimiz ve ilgili Başkonsolosluklarımıza ulaşmaları mümkündür." denildi.

  Dışişleri Bakanlığı: Zorunlu olmadıkça Çin e gitmeyin #2

  Dışişleri Bakanlığı: Zorunlu olmadıkça Çin e gitmeyin #3

  Dışişleri Bakanlığı: Zorunlu olmadıkça Çin e gitmeyin #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir